Z Javy na Bali

Indonésie

Líbí se vám? Napište nám!
Cestujte s námi z Jávy na Bali! Čekají Vás památky, příroda, kulturní akce, relax i zábava!

Informace o zážitku

1.den - Jakarta

Přílet na letiště v Jakartě, uvítání se zástupcem partnerské CK, transfer do hotelu, nocleh v hotelu např. v hotelu Santika.

2.den - Jakarta, Bogor, Bandung

Odjezd klimatizovaným autobusem od hotelu, prohlídka Jakarty, návštěva Národního muzea, starého historického přístavu Sunda Kelapa, pokračování do Bogoru, města květin, exkurze v botanické zahradě,pokračování do Bandung přes Cipanas, nocleh v Bandung např. v hotelu Sukajadi (2 noci).

3.den - Bandung

Snídaně v hotelu, scénická cesta skrz kopce Lembang do kráteru hory Tangkuban Perah a horkých pramenů Sari Ater, relaxační smočení, návrat do hotelu, fakultativně lze výlet do vesnice Padasuka na poslech melodických zvuků hudby Angklug na tradiční bambusové nástroje, nocleh v hotelu.

4.den - Bandung, Garut, Tasikmalaya, Baturaden

Snídaně v hotelu, odjezd k jezeru Cangkuang, malé jezero v oblasti Garut, 70km jižně od Bandungu, návštěva chrámu Cangkuang, první pradávný chrám objevený na západní Jávě, chrám stojí na ostrově uprostřed jezera, plavba ke chrámu na bambusových vorech, pokračování do Tasikmalaya, návštěva trhů, pokračování do provincie Centrální Jáva kolem týkových a pryžových plantáží až do Baturaden, nocleh např. v hotelu Queen Garden.

5.den - Baturaden, Dieng Plateau, Yogyakarta

Po snídani cesta do Wonosobo prohlídka mystické Dieng Plateau, náhorní plošina ve výšce přes 2000 metrů posetá ruinami někdejších hinduistických svatyní ze 7 a 8 století, historikové se domnívají, že původně bylo chrámů 400, ale dochovalo se jen 8, transfer do Yogyakarta, nocleh v hotelu Santika (2 noci).

6.den - Yogyakarta

Snídaně v hotelu, odjezd do chrámu Borobuduer, návštěva kamenného monumentu Borobudur (památka UNESCO). Borobudur je buddhistický chrámový komplex, byl postaven v letech 750 až 850 na malém pahorku s několika stupňovitými terasami, pět spodních čtvercových teras obklopují vysoké zdi s basreliéfy, tři horní terasy jsou kruhové a neobezděné a zdobí je 72 zvonovitých stúp se soškami Buddhy. Celému komplexu vévodí chrám s další sochou Buddhy, která však zůstala nedokončena. Kolem roku 1000 byl Borobudur svými obyvateli opuštěn a časem jej pohltila vegetace, západní svět se o něm dověděl až v 19. století, návrat do Yogyakarty, nocleh v hotelu. Fakultativně lze uskutečnit prohlídku Yogyakarty a chrámu Prambanan a večeři s představením Purawisata s transferem „Becak" což je místní rikša.

7.den - Yogyakarta, Malang

Odjezd z hotelu do Malang, cesta přes město Solo s palácem Mangkunegaraan v Surakartě, nocleh v Malang např. v hotelu Graha Cakra.

8.den - Malang, Bromo

Snídaně v hotelu, Malang je znám pro holandské koloniální historické centrum, zelené parky a scénické uličky, odpoledne cesta do vesnice Sukapura na úbočí hory Bromo, nocleh v Bromo např. v hotelu Bromo Cottage.

9.den - Bromo, Kalibaru

Brzo ráno exkurze Bromo, cesta k vyhlídkovému místu Pananjakan, pokračování k okraji kráteru a sledování východu slunce, hora Bromo je velmi známý aktivní vulkán, který měří 2329 m, návrat do hotelu, odpočinek, snídaně, cesta do Kalibaru přes města Probolinggo, Jember, Jatiroto, odpoledne příjezd do hotelu v Kalibaru, návštěva vesnice, prohlídka kávové a kakaové plantáže, nocleh v Kalibaru např. v hotelu Margo Utomo.

10.den - Kalibaru, Bali

Snídaně v hotelu, ranní cesta do přístavu Ketapang, transfer trajektem na Bali, cesta podél západního pobřeží ostrova, příjezd do Denpasaru, odlet.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím