Za mantami na ostrov Miladhoo!!

Není manta jako manta! Manta obrovská je největším nedravým druhem rejnoka na světě, který může dorůstat do délky až 5 metrů! Svým pohybem tak připomíná podmořského létajícího ptáka. Hlavním rozdílem oproti rejnokům je ocasní ploutev, která připomíná dlouhá trn, ovšem bez ostrého trnu na konci, jak je tomu u rejnoků. 

Korálový útes Hanifaru Bay

Manty se vyskytují v tropických vodách poblíž korálových útesů. Jedním takovým místem je zátoka Hanifaru Bay, světová biosférická rezervace UNESCO, kde lze v sezóně (od května do října) spatřit největší koncentraci mant obrovských na světě! Mimo zmiňované manty se zde nachází početné množství žraloků velrybích a spousta pestrobarevných rybek, které uchvátí nejednoho mořského nadšence. Bio rezervace je dosažitelná jen krátkou jízdou lodí z luxusního resortu Milaidhoo. Ten provozuje různé projekty na ochranu mant  a také pořádá tři exkurze týdně do zátoky Hanifaru Bay.

Luxus v bezprostřední blízkosti přírodní rezervace 

Butikový resort Milaidhoo, který je primárně určen pro páry a novomanžele, patří vůbec k nejluxusnějším resortům na Maledivách. Nabízí úchvatné vilky a zážitky na každém kroku. Asi k nejzajímavějším patří soukromé exkurze s mořskými biology, kteří žijí na ostrově. Můžete sledovat jejich každodenní snahu o zachování krásného ekosystému, který se nachází nedaleko resortu Milaidhoo. 

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím