Samoa cestovatele láká především na pestrou symfonií barev, kdy se azurové moře spojí se zlatou barvou pláží, která mizí do temné zelené pralesa. Navíc nabízí dobrosrdečné obyvatele, kteří se rádi podělí o své hluboké kulturní tradice.  

Základní informace

Pojeďte objevit tento ráj v Tichomoří.

Samoa je stát v západní části souostroví Samoa v Polynésii. Ostrovy jsou sopečného původu, lemované korálovými útesy. Jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování.

Nejnavštěvovanějším místem je hlavní město Apia (přístav, tržiště, historická observatoř), ostrov Savaii (archeologické památky, lávová pole) a ostrov Upolu (deštné pralesy, vodopády, značené stezky pro trekking). Dále Aleipata (vodopády, sněhobílé pláže a tradiční ostrovní osady) a Tyfus (exotické ptactvo, dešťové pralesy.

Kdy cestovat do státu Západní Samoa?

Podnebí je tropické. Průměrné teploty se pohybují v červenci od 25 °C a v lednu od 27°C . Největší množství srážek je od prosince do dubna. Nejlepším obdobím pro návštěvu Samoa jsou měsíce květen - říjen, kdy klesá teplota a počet dešťových srážek. V měsíci září se na Samoa koná kulturní událost roku - festival Teuila.

Vstupní formality

Pro vstup je potřeba platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum není potřeba po dobu 30 dnů.

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím