Zimbabwe

Dovolená v Zimbabwe

Líbí se vám? Napište nám!
Zimbabwe láká rozmanitostí přírodních krás. Hornatá krajina přechází v buš, vodní živly vytváří jedny z nejkrásnějších vodopádů světa - Viktoriiny vodopády, země je domovem mnoha druhů divoké zvěře. Ruiny staveb svědčí o pestré minulosti.

Základní informace

Poznejte Zimbabwe!

Zimbabwe je vnitrozemský stát na jihovýchodě Afriky. Na severozápadě sousedí se Zambií, na východě s Mosambikem, na jihu s Jihoafrickou republikou a na jihozápadě s Botswanou. Na severní hranici se Zambií se u řeky Zambezi se rozprostírá jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády, na východě země se tyčí majestátní hory, zatímco západní část tvoří krajina s lesy a savanami, kde žijí žirafy, lvi, sloni nebo gazely. Tato země nabízí mnoho, ať už v v podobě přírodních nebo kulturních krás, Zimbabwe je schopno nabídnout pro každého něco - Viktoriiny vodopády, přírodní rezevace Mana Pools, Matusadonna nebo Hwange, které jsou ideálním místem pro safari, ruiny bývalého královského města Great Zimbabwe nebo rozmanité hlavní město Harare.

Kdy cestovat do Zimbabwe?

Zimbabwe leží v tropickém pásu, ale díky náhorním plošinám a vyšší nadmořské výšce nabízí příjemnější podnebí. Zimy jsou suché a často chladné, deště přicházejí v teplejších letních měsících. Na severu převládá vliv monzunů, jih je převážně v oblasti pasátů. Průměrná teplota nejteplejšího měsíce října nepřevyšuje většinou 23°C, v nejchladnějším měsíci červnu se průměrná teplota pohybuje mezi 12 až 15°C, Harare 22°C až 14°C. V údolí řeky Limpopo a Zambezi jsou teploty 32 - 38°C. Srážky přicházejí většinou v létě (listopad - březen), období sucha je od srpna do října. Nejlepší měsíce pro návštěvu země jsou duben až květen a srpen až září.

Vstupní formality

Občané ČR mohou obdržet turistická víza na kterémkoli zastupitelském úřadě Zimbabwe nebo na hraničních přechodech včetně všech tří mezinárodních letišť (Harare, Bulawayo, Victoria Falls). Poplatek za udělení víza na hraničním přechodu činí 30 USD za jeden vstup (platnost 30 dní) a 45 USD za dva vstupy. Než odcestujete do Zimbabwe, nechte si prověřit platnost rutinního očkování proti záškrtu, dětské obrně, tetanu a spalničkám. Doporučuje se také nechat očkovat proti žluté zimnici (může být vyžadován při příletu z endemické oblasti výskytu žluté zimnice - subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů), tetanu, hepatitidě A a B, choleře a břišními tyfu. Je také žádoucí se vybavit antimalariky a repelenty. 

Spolu s místním partnerem jsme schopni naplánovat Vaši cestu za jakýmkoli účelem, pro jednotlivce i skupiny. Jednotlivé akce jsme rovněž schopni organizovat na území nejen Zimbabwe, ale celé Jižní Afriky.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím