Argentina

Dovolená v Argentině

Líbí se vám? Napište nám!
Argentina je zemí fotbalu, Evity Perónové a tanga, která nabízí sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území a v srdci toho všeho tepající metropoli Buenos Aires... 

Základní informace

Argentina, nejen země tanga

Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. Rozkládá se od Ohňové země přes Patagonii až k hranicím Amazonie. Její název je odvozen od latinského slova ,,argentum", které v překladu znamená stříbro. Argentina Vás okouzlí svojí panenskou přírodou, jezery, ledovci, deštnými pralesy a horami. Žijí zde tučňáci, velryby, tuleni a delfíni. Argentina je také známou zemí fotbalu a argentinského tanga.

Nejnavštěvovanějším místem je barvami hrající hlavní město Buenos Aires, Andy, Ohňová země, Národní park Iguazú, Národní park Los Glaciares (nejnavštěvovanější ledovec Ventisquero Perito Moreno), Tierra del Fuego, La Costa Partido, Santa Cruz, Las Leñas a Patagonie.

Kdy cestovat do Argentiny?

Na severu Argentiny je podnebí tropické a na jihu subarktické. Ve střední Argentině je podnebí subtropické. Léto začíná v prosinci a končí v únoru. Zima je od června do srpna. Průměrná teplota v létě je 23 °C a v zimě 9 °C. V zimě ustupuje období dešťů a je lepší cestovat spíše na sever země. Vzhledem k rozlehlosti země Vám spolu s Vaší vybranou trasou doporučíme optimální čas pro cestování.

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vízum není potřeba. Do Argentiny je nutné cestovat s platným zdravotním pojištěním. Není povinné žádné očkování, ale výrazně se doporučuje vakcinace proti žluté zimnici a hepatitidě typu A. 

Na míru pro Vás rádi připravíme jakýkoliv cestovatelský zážitek. Velmi populární a ekonomicky výhodné jsou místními partnery organizované zájezdy tzv. SIC ("seat in coach"), což jsou skupinové, pevně dané zájezdy, doprovázené místním průvodcem.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím