Aruba

Dovolená na Arubě

Líbí se vám? Napište nám!
Aruba je ostrov, který Vám nabídne všechno, po čem toužíte! Adrenalin, přírodu i relax!

Základní informace

Vítejte na Arubě!

Ostrov Aruba leží na jihozápadním konci Malých Antil v Karibském moři nedaleko venezuelského pobřeží a je součástí Nizozemských Antil. Povrch ostrova je převážně plochý s četnými skalisky. Příjemné klima tvoří z ostrova turistický ráj po celý rok. Vegetaci suché savany tvoří také kaktusy a sukulenty. Obyvatelstvo ostrova se skládá z potomků Afričanů, Evropanů a Asiatů. Na západní straně ostrova lemují krásné písečné pláže stovky kokosových palem. Jižní pobřeží je lemováno množstvím korálových útesů.  

Na Arubu lákají nejen nádherné pláže, ale také ve vnitrozemí lze navštívit národní park Arikok s unikátní florou a faunou. Po duši pohladí jízda na koni po pláži, na své si přijdou i golfisté, lze si projet ostrov v klimatizovaných autobusech nebo na jeepech jako safari, dále lze poznávat na horských kolech nebo terénních vozidlech. 

Voda je klidná a ideální na plavání v oblastech, kde jsou resorty. Mimo resorty vlny a konstantní povětrnostní podmínky lákají milovníky windsurfingu, kitu a další milovníky vln. Lze si půjčit vodní lyže, lze plout na katamaránu, lodi, rybařit, šnorchlovat, prostě veškeré vodní radovánky. Nehluboké korálové formace lákají k šnorchlování ale útesy a vraky lákají skutečné potápěče.

Kdy cestovat na Arubu?

Podnebí je horké, dešťové srážky jsou relativně nízké.Teplota vzduchu se pohybuje mezi 28 - 31º C. Teplota vody se pohybuje okolo 25º C. Nejteplejší měsíce jsou od května do října a nejchladnější jsou od prosince do března. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Ke vstupu do země je potřeba platný pas ještě 6 měsíců po návratu do ČR a  zpáteční letenka, vízum není potřeba. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím