Austrálie

Dovolená v Austrálii

Líbí se vám? Napište nám!
Austrálie by měla být na seznamu navštívených zemí každého správného cestovatele! Klokani, příroda, města, kultura... Neláká Vás to také?

Základní informace

Vítejte u protinožců!

Australský kontinent je obklopen Indickým, Jižním a Tichým oceánem. Jeho pevninská část je téměř tak veliká jako USA bez Aljašky. Austrálie je nejsušším kontinentem, jelikož většinu plochy zabírají pouště a polopouště. Nejvyhledávanější turistickou lokalitou je Sydney, Velký korálový útes, Ayers Rock, Nár. park Kakadu nebo Blue Mountains. Doporučujeme kombinovat cestu do Austrálie s návštěvou Nového Zélandu.

Kdy cestovat do Austrálie?

V severní části země je klima tropické, v jihovýchodní části je klima mírné. Léto zde trvá od prosince do března a průměrná teplota dosahuje 29 °C. Zima začíná v červnu a končí v září a průměrná teplota je 13 °C. Na severní a střední část se cestuje v období zimy, na jižní část v období léta.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný pas minimálně 6 měsíců od plánovaného data odjezdu z Austrálie a také platné vízum. Turistické vízum je udělováno ve Vídni. Vyřízení trvá 4 – 6 týdnů. Očkování není povinně vyžadováno, ale pro každého cestovatele se obecně doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím