Bhútán

Dovolená v Bhútánu

Líbí se vám? Napište nám!
Jako by se v "Zemi hromového draka" zastavil čas! Magické zvyky, rituály a tradice jsou plné emocí, lidem zde nejde o hrubý domácí produkt, ale o veliké národní štěstí.

Základní informace

Země hromového draka

Bhútán je vnitrozemský stát. Leží na východním konci himálajských hor. Na jihu, východě a západě sousedí s Indií, na severu s Tibetskou autonomní oblastí. Ideální je spojit návštěvu Bhútánu např. s nedalekým Nepálem.

Kdy cestovat do Bhútánu?

Nejpříznivějšími měsíci k návštěvě Bhútánu jsou březen - červen a září - listopad, jelikož v létě přichází monzuny a v zimě, zejména ve vyšších nadmořských výškách, bývá velmi chladno. Na většině území převládá chladné a suché vysokohorské podnebí, na jihu subtropické klima vlhkého monzunového typu.

Vstupní formality

Ke vstupu je třeba cestovní pas ČR s platností přesahující dobu pobytu v Bhútánu.Turisté musí cestovat pouze ve skupinách po předem připravených a zaplacených trasách s oficiálním turistickým průvodcem. Tedy vše musí být zařizováno přes cestovní kancelář. Nezávislí cestovatelé většinou nejsou do země vpuštěni. Každý návštěvník musí mít vízum (zařizuje místní CK). Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím