Botswana

Dovolená v Botswaně

Líbí se vám? Napište nám!
Botswana je jedním z nejstabilnějších států Afriky, co se povětrnostní i politické situace týče. Je to území všech a nikoho, bez vstupních bran, bez plotů. Delta řeky Okavango mizí v písku pouště Kalahari a tisícová stáda slonů v NP Chobe se dělí o svůj životní prostor s lidskými pozorovateli.

Základní informace

Země všech a nikoho

Botswana je vnitrozemský stát na jihu Afriky a třetí hospodářsky nejvyspělejší stát Afriky. Území státu je převážně rovinaté s několika náhorními plošinami. Na jihozápadě se rozprostírá poušť Kalahari, v severozápadní části je rozlehlá delta řeky Okavango - jedná se o největší vnitrozemskou deltu na světě. Nejnavštěvovanější místa: Moremi reservace ( část Okavango Delty), Okavango Delta, Chobe NP,  Central Kalahari Game Reserve (CKGR), Makgadikgadi Salt Pans, Nxai Pan NP & Baines' Baobabs, pohoří Tsodilo .

Kdy cestovat do Botswany?

Podnebí je pouštní a subtropické s minimem srážek. Od května do srpna se teploty pohybují od 15 °C do 25 °C, nejlepší období pro cestování a návštěvu rezervací. Od listopadu do března je sezóna dešťů a teploty mohou dosahovat až 40 °C.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas minimálně 1 rok po odjezdu, vízum není potřeba. Při vstupu a odjezdu ze země je třeba vyplnit hraniční průvodky. Doporučuje se očkování proti žluté zimnici, tetanu, hepatitidě A a B. Je žádoucí vybavit se antimalariky a repelenty, pokud se turisté budou pohybovat v okolí Francistownu.

Oblíbené aktivity

  • safari (lze spatřit slony, žirafy, zebry, buvoly, lvy, gepardy, leopardy, krokodýly)
  • noční safari (lze spatřit dikobraze, ženetku, sovy, africké divoké kočky a další)
  • sledování ptáků (od října do března je k vidění velké množství migrujících ptáků. V Deltě Okavango je mnoho vodních ptáků, plameňáci jsou k vidění v Makgadikgadi Pans během období krmení.
  • plavby motorovou lodí (množství čistých kanálů a lagun v Okavango Deltě (lze vidět hrochy, krokodýly a jiné)
  • procházky s průvodcem (objevování místní flory a fauny)
  • rybaření (nejlepší měsíce jsou od srpna do října)
  • scénické lety nad Okavango Deltou
  • "mekoroing" – mekoro je tradiční kanoe z vyhloubeného kmene, plavba kanojí po řece Okavango a okolí
  • čtyřkolky – jízdy na čtyřkolkách po Makgadikgadi Pans

Spolu s místním partnerem jsme schopni naplánovat Vaši cestu za jakýmkoli účelem, pro jednotlivce i skupiny. Jednotlivé akce jsme rovněž schopni organizovat na území celé Jižní Afriky.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím