Ochutnejte na pláži čerstvou kokosovou vodu, proplujte mezi pestrobarevnými rybkami nebo se projděte po pláži jako trosečník Tom Hanks.

Základní informace

Poznejte kouzlo Tichého oceánu

Souostroví Fiji se skládá z 332 ostrovů rozprostřených v jižním Pacifiku. Dva největší ostrovy Viti Levu a Vanua Levu představují téměř 9/10 rozlohy státu. Ostrovy jsou převážně hornaté, vulkanického nebo korálového původu. Plochu zaujímají tropické lesy a savany. Rostou zde kokosové palmy, vzácné dřeviny a bambusy. Je zde bohatá fauna (papoušci, plazy, ryby). Ostrovy nabízejí také výborné podmínky pro potápění a šnorchlování. Směrem do středu se z úzkých pobřežních nížin zvedají nevysoká horská pásma. Ostrovy mají tropické, horké a vlhké podnebí.

Nejnavštěvovanějším místem je 'Korálové pobřeží' na ostrově Viti Levu, hlavní město Suva, souostroví Yasawa (vulkanického původu) a město Nadi.

Kdy cestovat na Fiji?

Podnebí na Fiji je velice stabilní. Průměrná teplota vzduchu 26 – 30º C. Průměrná teplota vody 26 – 28º C. Deště jsou zde po celý rok, od listopadu do dubna prší nejvydatněji. Nejlepší období pro cestování bez srážek je duben – říjen. 

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba platný pas ještě tři měsíce po odjezdu ze země a návštěvnické vízum, které je obdrženo při příletu na ostrov při pobytu delším než 4 měsíce, jinak není potřeba. V případě leteckého spojení přes USA, je nutné americké vízum. Podmínkou je také mít zpáteční nebo pokračující letenku z Fiji a finanční prostředky pro pobyt na Fiji. 

Dle Vašeho požadavku Vám nabídneme ideální kombinaci pobytu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím