Jak se žije na Azorských ostrovech

Azorské ostrovy, lépe řečeno souostroví ležící uprostřed Atlantského oceánu, jsou fascinující destinací pro dovolenou. Pokud hledáte exotickou a nedotčenou přírodu, úchvatné scenérie a klidnou atmosféru, Azory jsou pro vás tou správnou volbou. Podívejte se, jak se žije na těchto ostrovech.

Přírodní krása a aktivní odpočinek

Azorské ostrovy jsou proslulé nádhernou přírodou a nabízejí nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek. Jedním z nejvýraznějších znaků tohoto místa jsou sopky, zelené pastviny a jezera ve vnitrozemí ostrovů. Můžete vyzkoušet pěší turistiku po úchvatných stezkách a objevovat krátery nebo si užít koupání v termálních pramenech. Milovníci vodních sportů budou nadšeni možností surfování, potápění a pozorování velryb.

Přátelské a pohostinné prostředí

Místní obyvatelé na Azorech jsou známí svou vstřícností a pohostinností vůči návštěvníkům. Přestože Azory stále přitahují turisty, atmosféra zde zůstává uvolněná a autentická. Můžete se těšit na přátelské a vstřícné přijetí.

Kulinářské zážitky a místní speciality

Azorská kuchyně je jedinečná a nabízí bohatou paletu chutí. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, jako jsou slavné azorské chobotnice, mušle a ryby. Další specialitou jsou sýry, které jsou vyráběny z mléka místních krav pasoucích se na zelených pastvinách.

Jednou z nezapomenutelných tradičních specialit, kterou musíte ochutnat, je místní "sopečný pokrm" Cozido das Furnas. Tento pokrm má kořeny v parku Caldeiras das Furnas, kde se tradice uchovává po mnoho generací. Při přípravě Cozido das Furnas se do velkého hrnce vloží hovězí maso a různé druhy zeleniny, jako jsou brambory, mrkev, zelí a fazole. Hrnce jsou pak zakopány přímo v místě fumarol, kde sopečné plyny vyvěrají zemí. Tento zvláštní proces vaření na přírodních sopečných plynech dává pokrmu unikátní chuť a vůni. Když je jídlo hotové, podává se s chutným masovým vývarem a přílohou je čerstvě upečený chléb. Je to skvělý způsob, jak ochutnat autentickou azorskou kuchyni a prožít jedinečný kulturní zážitek.

Navštivte místní restaurace na Azorech a vyzkoušejte tradiční pokrmy, jako je právě Cozido das Furnas. Tato gastronomická dobrodružství vás nejen okouzlí chutí, ale také vás zavedou do srdce azorské kultury a tradic. Nezapomeňte si také dopřát čerstvé místní víno nebo domácí ovocné likéry, které dokonale uspokojí vaše chuťové pohárky.

Azorské ostrovy jsou skutečným rájem pro přírodní a klidnou dovolenou. Tato oáza uprostřed Atlantiku nabízí nezapomenutelné zážitky a odpočinek od každodenního shonu. Ať už se rozhodnete pro dobrodružství v přírodě, relaxaci na pláži nebo prozkoumávání místní kultury, Azory jsou určitě místem, které stojí za to navštívit.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím