Azory

Dovolená na Azorech

Líbí se vám? Napište nám!
Azory jsou rájem pro milovníky přírody. Navštivte s námi sopečná jezera, modré laguny, pozorujte delfíny či velryby nebo objevujte krásy místních národních parků. 

Základní informace

Kolik navštívíte ostrovů? To je pouze na Vás!

Souostroví tvoří devět obydlených ostrovů: São Miguel, Pico , Terceira, São Jorge, Faial, Flores, Santa Maria, Graciosa a Corvo. 

Doporučujeme zkombinovat dva až čtyři ostrovy. Například kombinaci největšího zeleného ostrova Sao Miguel se sopečným ostrovem Terceira, kde můžete navštívit historicky velmi ceněné město Angra. 

Pokud se rozhodnete pouze pro jeden ostrov, můžete se vydat na Sao Miquel, odkud lze vyrazit na loď pozorovat delfíny a při troše štěstí i velryby, koupat se v termálních vodách anebo obdivovat překrásná sopečná jezera. 

Specialitou Azor jdou caldeiras, což jsou místa, kde ze země vyvěrá horký či přímo vařící sirnatý pramen a kouří se z nich. Doporučit můžeme i známý park Terra Nostra s překrásnou přírodou s jezírky a vodopády.

Kdy cestovat na Azory?

Na Azorech vládne mořské subtropické podnebí se silnými větry. Vlivem Golfského proudu zde nejsou velké teplotní výkyvy, v létě se teplota pohybuje kolem 23 °C a v zimě klesá k 16 °C. Ani teplota vody nepodléhá větším změnám, osciluje mezi 17 °C a 24 °C. Ideální období, kdy Azory navštívit, je mezi květnem a říjnem. 

Vstupní formality

Občané České republiky nepotřebují ke vstupu na Azory žádná víza.

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím