Japonsko

Dovolená v Japonsku

Líbí se vám? Napište nám!
"Země vycházejícího slunce" na Vás dýchne svou atmosférou, jakmile vystoupíte z letadla. Tato země Vám nabídne kulturu, gastronomii a přírodu, o které se Vám ani nesnilo.

Základní informace

Země vycházejícího slunce

Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce. Symbolem země je sopka Fudžijama (Fudžisan). Japonsko je vyspělá kulturní země a po všech stránkách bezpečná. Určitou překážku tvoří jazyková bariéra, neboť jen velmi malý počet Japonců hovoří anglicky či jiným světovým jazykem. Pro turistické cesty je výhodné vyúžívaní vlakové dopravy. Vyplatí se zakoupení tzv. Japan Rail Pass s platností 7, 14 nebo 21 dní, který zahrnuje trasy rychlovlaku Shinkansen po celém území Japonska. Tato jízdenka se v Japonsku neprodává a je nutno si ji opatřit v zahraničí.

Mezi nejznámější typicky japonské pokrmy patří suši (rýže ochucená octem se syrovou rybou či zeleninou, často srolovaná do plátku mořských řas), sašimi (syrová ryba nakrájená na tenké plátky se sojovou omáčkou) či tempura (ryba či zelenina v těstě s omáčkou). Japonská kuchyně je velmi dietní a zdravá, i když poněkud jednostranná. V zemi však existuje řada restaurací, které nabízejí rozsáhlý výběr jídel z asijské kuchyně. Ve velkých městech a turistických oblastech jsou také typické rychloobslužné restaurace.

Kdy cestovat do Japonska?

Klimatické podmínky jsou na podzim, v zimě a na jaře velmi příznivé, v létě je však horko (30-38°C) a velmi vlhko. Vaši cestu tedy spíše plánujte v období mimo letní měsíce.

Vstupní formality

Držitelé platného českého cestovního pasu, mohou zůstat na území Japonska bez víz po dobu nepřesahující 90 dnů. V letadle je třeba vyplnit imigrační dotazník.

Naše doporučení

Velmi doporučujeme zařadit do programu alespoň jednu noc v tzv. rjokanu. Rjokany jsou nejtypičtějším japonským ubytováním. Jsou umístěny zejména v oblastech horkých pramenů a každý rjokan má své vlastní lázně. Hotely nejsou tak velké jako hotely mezinárodního stylu a jsou postaveny v japonském stylu: dřevěné posuvné dvěře, rohože na podlaze, skromný nábytek na pokoji, sestávající se z nízkého stolku uprostřed místnosti a polštářemi na zemi k sezení. Spí se na japonských matracích (zvaných futon) a musí se zde dodržovat určitá pravidla.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím