Katar

Dovolená v Kataru

Líbí se vám? Napište nám!
Katar je svědkem prastarých kultur, které jsou jeho nejlepším učitelem. A sám je učitelem nám ostatním. Osvíceným, vzrušujícím a svěžím.

Informace o Kataru

Základní informace

Katar, nejbohatší země světa, je emirát v jihozápadní části Perského zálivu. Nachází se na poloostrově, který vybíhá z Arabského poloostrova do Perského zálivu. Je to země s obrovskou duší, která opravdu vítá turisty. Ne jako cizince, kteří přijedou a zase odjedou. Ale jako přítele, kterého prostě zatím jenom nepoznala. Katar je svědkem prastarých kultur, které jsou jeho nejlepším učitelem. A sám je učitelem nám ostatním. Osvíceným, vzrušujícím a svěžím. Je hostitelem, který nepovažuje jídlo za jídlo, dokud není servírované hostům. Je hostitelem, který otevírá oči a bere dech neuvěřitelnou architekturou. Je místem, kde východ potkal západ.

Kdy cestovat do Kataru

Horké a suché podnebí Kataru sice tlačí turistickou sezonu do pouhých čtyř měsíců mezi listopad a začátek dubna, o to dokonalejší zážitek vás však čeká. V tomto období si vychutnáte jak nepřeberné množství outdoorových aktivit, tak i procházky po pamětihodnostech, jako jsou pevnosti v Dauhá a Zubarah, pouštní safari či pobyt na některé z luxusních pláží Al Ghariya, Zekreet, Dukhan, Al Wakrah, Fuwairit nebo Maroona.

Vstupní formality

Od roku 2017 platí pro turisty z Česka i Slovenska bezvízový styk po dobu 90 dnů. Bude vám tedy stačit platný pas, vízum zařízené přímo na místě po příletu a možnost pro jistotu se prokázat zpáteční letenkou.

Oblíbené hotely v Kataru

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím