Malajsie

Dovolená v Malajsii

Líbí se vám? Napište nám!
Navštivte tento okouzlující tropický ráj! Nekonečné bíle pláže, které jsou lemované zelenými palmami, bujná vegetace, nespočet národních parků a rozmanitý podmořský život... To je Malajsie!

Základní informace

Pravý tropický ráj

Není divu, že právě Malajsie patří k nejatraktivnějším turistickým lokalitám na světě. Ostrovy Langkawi, Penang, Tioman, Perhentian, Redang a řada dalších jsou skutečným pojmem v oblasti exotické dovolené. Bělostné pláže obklopené zelenými palmami, průzračné korálové laguny, bujná tropická vegetace ve vnitrozemí... Prostě skutečný tropický ráj. Nádherné pobřeží Terengganu, kde kladou svá vejce mořské želvy, výšiny Cameron Highlands, Genting Highlands s nádhernou přírodou a příjemně „chladným" podnebím, řada národních parků s neuvěřitelným množstvím exotických rostlinných a živočišných druhů včetně endemických.

Kdy cestovat do Malajsie?

V Malajsii je podnebí, které umožňuje návštěvu jednotlivých částí země v průběhu celého roku, protože monzuny přicházejí na východní a západní pobřeží v rozdílných obdobích a výraznější teplotní rozdíly se projevují pouze ve výše položených oblastech. Moře v Malajsii má díky teplému podnebí velmi příjemnou teplotu – mezi 26 až 29 stupni Celsia, takže přímo láká k celoročnímu koupání. Podmořský život v této oblasti oplývá velkým množstvím živočišných a rostlinných druhů a najdete tu celou řadu lokalit vhodných pro potápěče.

Vstupní formality

Občané ČR nepotřebují ke vstupu do Malajsie turistická víza, délka pobytu však nesmí přesáhnout 90 dnů. Při vstupu do Malajsie platí povinnost vyplnit na hraničním přechodu vstupní kartu. Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

V naší nabídce naleznete standardní okruhy po východním nebo západním pobřeží Malajského poloostrova doplněné o pobyt u moře ve vyhlášených, ale přesto romantických letoviscích. Doporučujeme spojit návštěvu Malajsie s prohlídkou Singapuru, jednoho z největších světových přístavů s množstvím turistických lákadel.

 

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím