Malta

Dovolená na Maltě

Líbí se vám? Napište nám!
Vydejte se s námi objevovat krásy Malty! Památky a krásná příroda jsou samozřejmostí, aktivnějším turistům Malta nabízí nepřeberné množství vodních sportů.

Základní informace

Příroda, vodní sporty i památky

Tato ostrovní republika ve Středozemním moři asi 100 km na jih od Sicílie je tvořena ostrovy Malta, Gozo a Comino. Ostrovy jsou vrcholy ponořeného vápencového pohoří, které začíná na Sicílii. Podnebí je zde subtropické a suché.

Ostrov je rájem pro potápěče. Moře je během celého roku teplé a viditelnost je výborná. Můžete například obdivovat neobvyklé obyvatele podvodního světa žijící v potopených vracích lodí z dávné maltské minulosti. K objevování tajemství vodního světa Vám však postačí i šnorchl. Aktivnější turisté se mohou zúčastnit kurzů plachtění v některé z místních škol. Jsou zde příznivé podmínky pro vodní sporty od windsurfingu až po pronájem vodních skútrů. Součástí sportovního areálu v Marse je 18ti jamkové golfové hřiště, které je lehce dosažitelné z každého místa na ostrově. Návštěvy chrámů a jiných svědectví šerého dávnověku se stává pro každého návštěvníka Malty nezapomenutelným zážitkem.

Kdy cestovat na Maltu?

V zimě (listopad – duben) se teploty pohybují průměrně kolem 14º C, v létě dosahují teploty průměrně 24º C. Nejteplejší období je od poloviny července do poloviny září.

Vstupní formality

Pro vstup je zapotřebí platný pas, vízum není potřeba pro pobyt do 3 měsíců.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím