Německo

Dovolená v Německu

Líbí se vám? Napište nám!
Německo je sázka na jistotu. Co se týče programu, úrovně služeb, kvality ubytování, infrastruktury, dopravy. Co se slíbí, to se dodrží. I kdyby se náhodou mělo improvizovat, výsledek je bezchybný.

Informace o o Německu

Jen namátkou okruhy, které by vás mohly zajímat: lodní výlety po řekách, karnevalová sezóna, berlínský filmový festival, Oktoberfest, rodinné zábavné parky, moře, Rujána, Alpy, Bavorský les, jezera ledovcového původu, ostrovy, lázně, Berlín, Hamburk, Mnichov, Drážďany či Heidelberg, architektonické památky pocházející již z dob římské antiky, hrady, zámky, přes 6000 muzeí včetně největšího přírodovědeckotechnického muzea na světě. A k tomu 41 památek zapsaných na seznam UNESCO... Velká země v srdci Evropy je destinací mnoha tváří. Potěší páry s nároky na luxus a poznání, rodiny hledající zábavu, kamarády toužící po dobrodružství. Kuchyň jako celek sice nemá tak zářnou pověst jako italská nebo francouzská, má však svá lákadla a speciality.

Kdy cestovat do Německa

Při plánování výletů po Německu budete potřebovat velmi tlustý diář. Nejen proto, že existuje nekonečno možností a kombinací, ale také kvůli tomu, že se díky společné hranici můžete k západním sousedům vydávat opět a znovu a zas. Prostě tak často, jak se vám chce. Třeba jen na pár dnů nebo prodloužený víkend. Ovšem i dva týdny dovolené v Německu vyplníte hravě a dosyta. Ať se tam vydáte v létě, na jaře, na podzim či v zimě.

Vstupní formality

Jako státní příslušník členské země EU nepotřebujete při překračování státních hranic v rámci schengenského prostoru cestovní pas, doporučuje se však mít alespoň občanský průkaz.

Oblíbené hotely v o Německu

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím