Německo: Bezpečná dovolená blízko domova

Cestování je v důsledku koronaviru komplikovanější, přesto si nemusíte odpírat zážitky z dovolené. Stačí si chytře vybrat cílová místa. Jedním z nich je Německo. Velká země, s níž sousedíme, takže se kdykoli rychle vrátíte v případě potřeby. Země navíc nabízí nespočet požitků, díky nimž si dovolenou užijete.

Německo – bezpečné cestování

V dnešní době, kdy ani ve vlastní zemi netušíme, jaká budou nová nařízení v důsledku epidemie Covid-19, je pro některé riskantní odjet daleko od domova. Nejlepší je proto vyjet za humny, jak se říká. Když budete nedaleko hranic, vždy se bezpečně vrátíte domů. Spoustu zážitků nabízí Německo. Od edukativních až po relaxační. V případě jakékoli potřeby lze rychle odjet zpět domů. Z Berlína jste v Praze autem za pouhé 3,5 hodiny. Nejste nijak omezeni dopravou. Co stojí za to vidět?

Německo – místa, která stojí za to vidět

Německo je zemí, kde si můžete cestu naplánovat do puntíku, protože nabízí vše. Chcete se první dny potulovat historickými místy? Další etapou bude odpočinek a hýčkání ve wellness? Toužíte dopřát chuťovým pohárkům nevšední zážitek ve vytříbených restauracích? Nebo raději tzv. vypnete v lůně přírody? Německo nabízí vše, proto jsme pro vás připravili přehled významných míst.

Drážďany – memento války

Proslulé saské město ležící na Labi. Dotýká se českých hranic, volně sem přechází půvaby Lužických hor i Labských pískovců. Jestli rádi běháte v přírodě nebo si na cesty berete kolo, zajeďte právě sem. V srdci města vás bude fascinovat odkaz konce druhé světové války, když bylo město bombardováno. V neposlední řadě nemůžeme opomenout množství obchodů, kam Češi rádi jezdí. S tím souvisí i drážďanské vánoční trhy, které mají neopakovatelné kouzlo. Nezdá se to, ale svátky jsou skoro za dveřmi.

Saské Švýcarsko – v lůně přírody

Jak už název napovídá, saská oblast se pyšní přírodními půvaby jako České Švýcarsko. Ocitnete se v objetí monumentálních skalisek. Kdo nemá rád cestování v teple, zde se nemusí obávat. Uprostřed hor proudí čerstvý vzduch, který navíc pomáhá lidem s potížemi s dechem. Relaxovat můžete i v lázeňském městečku Bad Schandau, uniknout by vám neměla pevnost Königstein.

Přední Pomořansko – krásné pláže

Chybí vám moře a procházky na písku, který vám křupe pod nohama? Je pravda, že v tomto období nemůžeme slíbit tropy jako na jihu Evropy, nadchne vás ovšem kolorit retro ostrovů u Baltu. Rujána a Usedom (odtud je to navíc kousek do Polska) poskytují výhled na nádherný pás písečných pláží, dun a křídových útesů. Tato místa jsou jako zrozená pro relax, proto zde najdete i velké množství wellness péče.

Bavorsko – architektonická pohádka

Milujete kulisy, které vytesala sama historie? Pak musíte jet do Bavorska. Krásné hrady a zámky v Mnichově a Norimberku vás okouzlí stejně jako skvostné přírodní parky. Vše je krásně upravené jako v pohádce. Ostatně hrad Neuschwanstein dominující na kopci, kterému pozadí tvoří nádherné hory, je už trochu na pomezí kýče. O tom ale pohádky přece jsou, tak se nechte svést.

Vinařské regiony – jeďte za zážitky

Pokud rádi degustujete vína, určitě si nenechte uniknout Porýní, však asi znáte Rýnský ryzlink. Právě zde ochutnáte to nejlepší, co německé vinice nabízí. Náš tip? Vinařská oblast Mosela, kde vás pohostí vínem i vytříbeným jídlem.

Berlín – tudy šly dějiny

Berlín je dnes centrem kulturního dění, zejména mladí lidé si tu užívají spektrum různých stylů zážitků, které poznávají v hudebních klubech, na výstavách nebo se jimi obklopují v kavárnách. Například zde najdete skoro 2000 hřišť pro děti i ZOO s nejvíce zvířaty na světě. Berlín vás vtáhne i do historie, například Památník holocaustu je velmi působivý. Rovněž je skvostná Braniborská brána, sídlo parlamentu Reichstag a samozřejmě nemůžeme opomenout Berlínskou zeď.


Nevíte, jakou destinaci si vybrat? Stačí nám říct, co chcete vidět, co si chcete užít a co od dovolené očekáváte. Vaši dovolenou v Německu vám rádi připravíme na míru.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím