Peru je země, která Vás okouzlí... zavede Vás přes zasněžené vrcholky And až po pralesy Amazonie, představí vám mocnou říši Inků i život jejích potomků, tajemné obrazce na planině Nazca i tradiční život na jezeře Titicaca.

Základní informace

Země Inků

Peru je třetí největší stát Jižní Ameriky. Na západě Peru je poušť Sechura, dále na jih je pobřeží převážně skalnaté se souvislým pásmem hor. Z Peruánských And protéká pouští asi 50 řek. Na východě se rozprostírá oblast velkých tropických lesů s bohatou flórou a faunou. 

Nejnavštěvovanějším místem je hlavní město Lima, dále Machu Pichu, Národní park Huascarán, Andy, Titicaca (největší jezero v Jižní Americe) a Cuzco (město na jihu peruánských And). Některé turistické oblasti Peru se nacházejí v poměrně vysoké nadmořské výšce – standardně nad 3 tisíce metrů. Při příjezdu do této části Peru je vhodné počítat s určitým časem na aklimatizaci. Nebojte se také popíjet čaj z koky - suché lístky a konvici s horkou vodou najdete v každém hotelu!

Kdy cestovat do Peru?

Nejvhodnější období na cestování do pobřežních oblastí je od listopadu do dubna, do hor od dubna do listopadu. Pobřeží a západní svahy And patří k nejsušším obdobím. Hlavní město Lima, které leží u Tichého oceánu, má průměrnou teplotu v lednu 23 °C a v červenci 16 °C. 

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas alespoň 6 měsíců, při vstupu za účelem turistiky není potřeba vízum do 90 dnů, při odjezdu z Peru je nutno předložit "výstupní lístek".

Na míru pro Vás rádi připravíme jakýkoliv cestovatelský zážitek. Velmi populární a ekonomicky výhodné jsou místními partnery organizované zájezdy tzv. SIC ("seat in coach"), což jsou skupinové, pevně dané zájezdy, doprovázené místním průvodcem.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím