Proč se vydat na Madagaskar a čím je zajímavý?

Tento ostrov plný tajemství a exotického přírodního bohatství láká cestovatele z celého světa. Nádherný ostrov, nacházející se v Indickém oceánu, je jednou z nejzajímavějších destinací na světě a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Unikátní biodiverzita

Madagaskar je domovem jedinečných druhů rostlin a živočichů, které neexistují nikde jinde na světě a je považován za jedno z nejbohatších území v biodiverzitě na zemi. Ikonou madagaskarské flóry jsou známé stromy Baobaby. Šest druhů z celkem osmi se nachází právě na Madagaskaru. Staří některých druhů se odhaduje na 2500let s úctyhodnou výškou 28m! Pro změnu ikonou madagaskarské fauny jsou lemuři, které můžete pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Díky dlouhé izolaci se jich vyskytuje až na 50druhů! Rovněž tu najdeme i pestrou paletu ptáků, chameleony, plazů a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Přírodní krásy

Madagaskar se může pyšnit jedinečnými přírodními krásami. Zdejší scenérie je rozmanitá a malebná. Můžete se projít pralesy, objevovat vodopády, vydat se na výlet po vrcholcích hor, nebo relaxovat na nádherných plážích s tyrkysovými vodami. Národní parky, jako je třeba Andasibe-Mantadia nebo Isalo, nabízejí nezapomenutelná dobrodružství a úžasná panoramata.

Kulturní rozmanitost

Je také domovem různých etnických skupin, každá s vlastní kulturou, tradicemi a jazykem. Prozkoumejte bohatou historii a zvyky obyvatel ostrova, navštivte tradiční vesnice a poznávejte zdejší lidové řemeslné výrobky. Ostrov je proslulý i svými hudebními a tanečními festivaly, které jsou jedinečným zážitkem.

Možnosti dobrodružství

Milovníci dobrodružství a outdoorových aktivit si zde přijdou na své. Můžete se vydat na výpravu poznávat podmořský život při šnorchlování nebo potápění, vyzkoušet si surfování na divokých vlnách, prozkoumávat jeskyně, nebo se vydat na horské túry. Madagaskar poskytuje nekonečné možnosti pro adrenalinové zážitky.

Pohostinnost místních obyvatel

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci. Můžete si užít autentický kulturní zážitek a poznat zdejší životní styl a tradice díky interakci s místními lidmi.

Madagaskar je zkrátka místem, které nabízí jedinečný mix přírodní krásy, exotické fauny a flóry, kulturní rozmanitosti a dobrodružství. Ten, kdo se se vydá se může připravit na nezapomenutelnou cestu plnou objevování a zážitků.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím