Reunion

Dovolená na Réunionu

Líbí se vám? Napište nám!
Na Reunionu se rozhodně nudit nebudete! Ti, kteří hledají relax, si dopřejí zaslouženého odpočinku, sportovci si vyzkouší potápění, kanoistiku nebo paragliding a milovníci přírody budou žasnout při pohledu na Reunion z helikoptéry!

Základní informace

Objevte tento ostrov kontrastů.

Reunion leží 220 km západně od ostrova Mauritius, je vulkanického původu a je velmi hornatý. Ostrov Vás okouzlí svou různorodostí. Fantastické sopečné útvary se svými příkrými svahy pokračují i pod hladinou. Rozsáhlé podzemní jeskyně jsou poseté pestrobarevnými korály a mušlemi. Pod hladinou se nachází velké množství různých druhů ryb. Mys Mechant u východního pobřeží ostrova navštěvují hledači pirátských pokladů údajně ukrytých na mořském dně. Doporučujeme let helikoptérou nad ostrovem, kde z výšky můžete pozorovat rozmanitost zdejší přírody. Členitý porvrch ostrova umožňuje praktikovat různé aktivity: horské túry, kanoistiku, paragliding, jízdu na horských kolech. Jeho pobřeží je vhodné pro potápění, odpočinek a pro ostatní vodní aktivity.

K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Saint Denis, želví farma Le Corail, jeskynní kostel Notre Dame de la Paix, Bras Panon (hlavní město vanilky) a vrchol La Roche Écrite. 

Kdy cestovat na Reunion?

Průměrná teplota vzduchu 20 - 33º C, teplota vody 23 – 26º C . Od května do října trvá suchá studenější sezona. Od listopadu do dubna je nejteplejší období s větším množstvím srážek. Nejvíce srážek spadne od poloviny ledna do poloviny února. Výhodnější je cestovat v sušším období, ale lze cestovat i celoročně.

Vstupní formality

Formality pro vstup do země jsou stejné jako do Francie, postačí tedy platný cestovní pas. Očkování není povinně vyžadováno, ale pro každého cestovatele se obecně doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu a užívat antimalarika.

Návštěva Reunionu je možná v kombinaci s ostrovy Mauritius, Seychely.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím