Spojené Arabské Emiráty jsou tu proto, aby uspokojily i tu nejnáročnější klientelu. Všudepřítomný luxus Vás uchvátí...

Základní informace

Výstavní skříň Asie

Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi autonomních emirátů, všechny emiráty jsou absolutistické monarchie a mají vlastní vládu, každý emirát je pojmenovaný podle hlavního města: Abu Dhabi – 2,8 mil obyvatel, Dubai – 2,4 mil obyvatel, Sharjah – 1,3 mil. obyvatel, Ajman – 350 tis. obyvatel, Ra`s al-Khaimah – 320 tis. obyvatel, Fujairah – 210 tis. obyvatel, Umm al-Qaiwain – 50 tis. obyvatel.

Kdy cestovat do SAE?

Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen - duben) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot. Letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, mohou dosáhnout extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá i oblačno, občas s prudkým deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

Vstupní formality

Občané České republiky mohou cestovat bez víz. Pro vstup do země je potřebný cestovní pas platný min. 6 měsíců. po návratu ze země. Vízum platí na 30 dní. Žádné očkování se zde nevyžaduje.

Další informace

Svatý měsíc Ramadán - vyhlášen dle lunárního kalendáře. V tomto měsíci dochází k poklesu všech aktivit ve veřejné sféře - netýká se většiny hotelů.

Oblečení - plavky, krátké kalhoty a minisukně i horní díly bez rukávů by měly zůstat omezeny jen na uzavřenou pláž a hotel. Mimo ně je ideální volný oděv s dlouhým rukávem (min. zahalená ramena) a kalhoty či sukně min. pod kolena.

Fotografování a filmování - nefotografujte bez svolení (zejména ženy a děti), souhlas či nesouhlas bývá jasný.

Nákupy - celoročně vyhlášeným rájem (zejména levné elektroniky a zlata), na nákupní centra (Mally) narazíte ve všech Emirátech, 2 x v roce jsou tzv. nákupní festivaly. Opakem jsou barvitá tržiště (súky) s autentickou atmosférou (prodej suvenýrů, ovoce, zeleninu i koření ale i zlato). 

Smlouvejte - místní obchodník si prodej bez smlouvání ani nedovede představit (výsledná cena může být nižší, než polovina ceny původně požadované a když se vzdáte moc brzy, pokazíte hru). Hlavní zásadou je trpělivost a vždy přátelský tón! 

Ajman

Ajman, nejmenší ze všech sedmi emirátů sousedící se Sharjahem, je klidnější městečko nabízející přes třicet kilometrů krásného a nejčistčího pobřeží. Vládcem je šejk Humaid IV ibn Rashid Al Nuaimi. Přes 95 % populace žije v hlavním městě Ajman.

V minulosti se Ajman spoléhal hlavně na příjmy z rybolovu, avšak dnes je díky své bezcelní zóně třetím v počtu průmyslových firem sídlících na jeho území. Na druhou stranu se zde můžete stále setkat s tradičním způsobem života.
Svět lidí v Ajmanu se s modernizací Dubai zásadně změnil. Z rybářského přístavu se stává moderní město. Šejkové z Ajmanu se snaží alespoň z části dohnat vyspělou Dubai a Abu Dhabi. Do karet jim hraje fakt, že Ajman a Dubaj jsou od sebe vzdáleny cca 20km.

Turistickému ruchu se tento malý emirát teprve otevírá (ještě donedávna se tu lidé živili rybolovem a obchodem). Najdeme zde největší loděnice na stavbu tradičních lodí zvaných dhow. Zdejší koupání v mimořádně čistém moři u několik kilometrů dlouhé veřejné a liduprázdné pláže patří mezi nejlepší v SAE.

Při své návštěvě Ajmanu, by jste rozhodně neměli vynechat malou pevnost s muzeem islámské kultury, typické trhy s oděvy či zlatem a pozorovat rybáře, jak brázdí svými bárkami moře.

Během Vaší dovolené máte neomezené možnosti jak naložit s volným časem! Dle Vašeho přání velmi rádi pobyt zajistíme, naplánujeme program a nabídneme nejvhodnější hotely.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím