SAE- Adžmán/Ajman

Dovolená v Adžmánu

Líbí se vám? Napište nám!
Úplně vás slyšíme, jak se ptáte: Adžmán? Kde to je? A proč je to zajímavé? Přesvědčíme vás, že nejmenší ze všech sedmi Spojených arabských emirátů rozhodně stojí za to vidět. 

Základní informace

Co kdybyste přijali svou vlastní SAE výzvu? Navštívit všech sedm emirátů a začít tím nejmenším? Emirát se nachází na pobřeží Perského zálivu, jeho součástí jsou i dvě malé enklávy Masfut a Manama v pohoří Hajar. Do Adžmánu se dostanete přes Dubaj, letiště je vzdálené pouhých 30 minut jízdy autem a jízda trvá daleko kratší čas než do některého z dubajských hotelů. Lákadlem číslo jedna jsou samozřejmě pláže s bílým pískem, průzračná voda a klima. V průběhu evropských zimních měsíců je zde tak akorát příjemně na cestování, adrenalin i klidný odpočinek na pláži či u bazénu. Většina pláží se nachází podél čtyřkilometrového pobřeží Corniche. Lákadlem číslo dva je příroda. Přírodní rezervace Al Zorah Nature Reserve se rozprostírá uprostřed mangrovového porostu a je domovem zhruba 60 druhů ptáků, včetně plameňáků. Ideálním dopravním prostředkem k prozkoumání ojedinělého ekosystému je kanoe, navíc si taky lehce zasportujete. Prohlídku si můžete prodloužit i na několik hodin a obohatit několika adrenalinovými zážitky, které se v areálu nabízejí.

V těsné blízkosti rezervace se nachází 18jamkový Al Zorah Golf Club, čímž jsme u lákadla číslo tři, kterým je golf. Umístění slavného hřiště je unikátní tím, že se nachází na přílivové straně. Příliv dvakrát výrazně zcela změní prostředí, ve kterém hrajete. Co to znamená? Hra se stává zábavnější i náročnější. Dalším lákadlem emirátu Adžman (a pro turisty velmi atraktivním rysem) je jeho historické dědictví a kultura. Na rozdíl od Dubaje, která vás svými panoramaty a atrakcemi přenese do příštího století, má Adžman opravdovou, velmi šarmantní atmosféru Blízkého východu. Možná se budete muset trochu projít dál od hotelu, ale v ulicích města nám pak rozhodně dáte za pravdu. K cílům, které nesmíte vynechat, patří Národopisné muzeum, trhy se zlatem a s látkami, rybí trhy nebo třeba výlet lodí z nového přístavu Marina in Al Zorah.

Kdy cestovat do Adžmánu?

Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen - duben) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot. Letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, mohou dosáhnout extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá i oblačno, občas s prudkým deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

Vstupní formality

Občané České republiky mohou cestovat bez víz. Pro vstup do země je potřebný cestovní pas platný min. 6 měsíců. po návratu ze země. Vízum platí na 30 dní. 

 

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím