SAE - Fudžajra

Dovolená AL Fujairah

Líbí se vám? Napište nám!
Fudžajra anebo AL Fujairah je emirát na východě Spojených arabských emirátů, nedaleko hranic s Ománem. Srdcem emirátu je hlavní město stejného jména. 

Informace o o Fudžajře

Město Fudžajra se širokými a prostornými ulicemi na břehu Omanského zálivu má tři části: historickou, moderní a přístav. Historická část přístavu se rozkládá kolem vojenské pevnosti a patří k turisticky atraktivním cílům, které stojí za to vidět. Při městě funguje mezinárodní letiště. Fudžajra je klidnou, turisticky atraktivní destinací především díky kombinaci luxusního ubytování, dokonalých služeb, krásné přírody, přívětivých pláží či zahrad se sirnatými prameny. Ty samozřejmě patří mezi největší lákadla, spolu s potápěním, šnorchlováním, plejádou vodních sportů a nabídkou dalších atrakcí pro všechny věkové skupin. Unikátní je například arabská forma býčích zápasů. Obdivovat můžete spoustu historických památek. Například pevnost Fujairah Fort, hrad Al-Hayl, Fujairah Museum nebo pevnosti Bithnah Fort a Awhlah Fort. Pětatřicet kilometrů severně od města Fudžajra se nachází mešita Al Badiah, soustava opevněných budov se strážními věžemi a hradebními zdmi z roku 1670. O deset kilometrů dál se rozprostírá Al Aqah, přímořská oblast luxusních resortů. Z jedné strany je obklopena pohořím Al-Hadžar, z druhé strany Indickým oceánem. Al Aqah je rájem pro potápěče, k vidění je nejen bohatý podmořský život, ale taky atrakce v podobě vraků lodí a hřbitova aut. Původně to byl umělý útes sloužící pro rybáře. O pohoří Al-Hadžar se emirát Fudžajra dělí s emiráty Rás al-Chajma a Šardžá a jeho návštěva s nádhernými výhledy určitě patří na seznam zážitků, které si nesmíte nechat ujít. K nejnavštěvovanějším trasám patří údolí Wadi Al Taiwan, Wadi Siji, Wadi Ham, Wadi al-Wuwayah a Wadi Maidaq. Abychom vysvětlili, tak Wadi (vádí) jsou vyschlá koryta řek v oblastech pouští a polopouští. Ve Fudžajře se můžete těšit na tradiční arabskou kořeněnou kuchyni, která je založená na jehněčím a kuřecím mase, zelenině a luštěninách. Typická je káva Qahwa s kardamomem a bez cukru.

Kdy cestovat do Fudžajry

Nejlepším obdobím pro návštěvu Fudžajry jsou měsíce březen až květen. Pak také období od října do prosince. Teploty v těchto měsících nedosahují extrémních hodnot, pohybují se kolem 30 stupňů.

Vstupní formality

Potřebujete cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu. Maximální délka nepřetržitého pobytu v zemi bez víza je 90 dnů.

Oblíbené hotely v o Fudžajře

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím