Slovinsko

Dovolená ve Slovinsku

Líbí se vám? Napište nám!
Jestliže máte v hlavě zapsané Slovinsko jako zemi, která vám stojí v cestě, než se dojede k moři, je na čase změnit názor. Přepište cestovatelské plány! 

Informace o o Slovinsku

Slovinsko, které leží v jihovýchodní Evropě, sice nepatří k nejbližším sousedům a nesdílíme s ním hranice, přesto je nám blízké. Je to takový ten dobrý známý, který má potenciál stát se věrným přítelem. Dáte mu šanci? Malá země přátelských lidí na slunečné straně Alp nabízí od všeho tak akorát – a to pro všechny. Je ideální na prodloužené evropské víkendy, je dostupná skoro pěšky a je plná překvapení. Podle toho, čemu se chcete věnovat, si zabalíte kolo, trekingové hole, raft, kajak, lyže, plavky, společenské šaty, turistické boty, partnera, celou rodinu nebo přímo velkou partu přátel.

Outdoorový katalog Slovinska je neobyčejně pestrý, plný sportu, krásné přírody a adrenalinových příležitostí, jaké se u nás nevidí. Na malém území naleznete rozmanité povrchy, krasy, rokliny, jeskyně, podvodní řeky, pozůstatky pralesů, jezera a hory, ale taky naprostou rovinu. Polovina země je pokrytá lesy, část je lemovaná pobřežím Jaderského moře a část chráněná v podobě národních parků a rezervací. Poznávací katalog vás naláká na návštěvu krásných měst, vinařských lokalit a skvělého jídla. Studium slovinské geografie nenudí ani chvilku. Poslouží vám k němu slušná turistická infrastruktura. Víte třeba, že na území Slovinska se nachází kolem 10 000 km značených turistických stezek? A taky dostatek ubytovacích kapacit pro všechny druhy dovolené.

Kdy cestovat do Slovinska

Celoročně, a to bez výjimky. Podnebí je na většině území kontinentální, nejchladnějším měsícem bývá leden s teplotami lehce pod nulou, nejteplejším červenec s průměrnou teplotou kolem 23 stupňů. Aktuální teplotu a počasí si kvůli členitosti země radši zjistěte dřív, než se do Slovinska vydáte.

Vstupní formality

Slovinsko je v Evropské unii, stačí vám tedy pas nebo občanský průkaz. Platí se eurem.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím