Švýcarsko, krásné za každého ročního období

Čím je Švýcarsko tak jedinečné? Zamiluje si jej totiž každý! Ať už vyznavač horských túr nebo adrenalinu, ať už golfista nebo skialpinista, ať už milovník sýrů a vína či čokoholik, ať už nadšenec léta nebo zimy, rozkvetlých horských luk či podzimních pestrobarevných panoramat, to vše a mnohem víc nabízí Švýcarsko.

Za turistikou i adrenalinem

Velkou výhodou je, že Švýcarsko lze navštívit v každém ročním období. V září a říjnu se tak můžete vydat za pěší turistikou např. do malebného horského městečka Engelberg, ležící na úpatí 3km vrcholu Titlis. Milujete horskou turistiku a lokální pochutiny? Což takhle se vydat na stezku, vedoucí přes sýrárny? Tzv. Alpine cheese trail nabízí 47km dlouhou trasu, se zastávkami v 7 sýrárnách a startem i cílem v městečku Elgelberg.

Vyznavači adrenalinu by si neměli nechat ujít vrchol hory Titlis. Nejen že nabízí nejvyšší visutý most v Evropě, ale také 150m dlouhou ledovcovou jeskyni. Další adrenalinovou lahůdkou je sjezd na zipové drázeo délce 500m s nezapomenutelnými výhledy na jezero.

 

 Kde se ubytovat v Engelbergu?

Poklidná horská atmosféra, skvělá gastronomie a nespočet možností ubytování. Ať už si vyberete kemp nebo luxusní hotel, každý bude mít své kouzlo. První 5* butikový hotel řetězce Kempinski, najdete v srdci Engelbergu. Můžete se kochat nekonečnými výhledy na alpské vrcholy, zatímco si budete užívat skvělého wellnessu. Střídmější, ale stejně pompézní výhled na Titlis budete mít z 3*hotelu Terrace. Ten mimo jiné disponuje úctyhodnou sbírkou 500 druhů ginů! Nezapomeňte si proto nechat namíchat drink v baru Porticos, který je součástí hotelu.

Více tipů, kde se ubytovat nebo co navštívit, najdete na našem webu.

 

Švýcarské dny v Praze

Také bychom vás rádi pozvali na švýcarský den v Praze, který se koná V sobotu 2.10.2021. Těšit se můžete na přednášky s promítáním, výstavu fotografií nebo vystoupení švýcarské folklorní hudební skupiny. Samozřejmě nebude chybět ochutnávka švýcarských produktů!

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím