Švýcarsko

Dovolená ve Švýcarsku

Líbí se vám? Napište nám!
Švýcarsko je balzámem pro duši každého cestovatele. Na minimální ploše soustřeďuje hory, jezera, historická centra, moderní města, dobrou kuchyni a dokonalé služby. Do Švýcarska se může vydat náročný sportovec společně s rodinou s malými dětmi i milovníky historie.

Základní informace

Balzám pro duši, pastva pro oči

Švýcarsko je zemí, která nezanedbá žádného svého hosta. Kamkoliv se vydáte, budete přijati s otevřenou náručí, a obklopeni příjemnou jistotou a vyrovnaností. Švýcarsko láká cestovatele svými malebnými městy, jako je například Zürich, Bern či Ženeva. Ve všech městech objevíte od každého něco a vždy v dokonalém provedení. Utříděné sbírky muzeí, restaurované a přístupné historické centrum, dokonalé služby restaurací, kaváren i hotelů.

Pobyt ve Švýcarsku si můžete kombinovat jako oblíbenou zmrzlinu. Základem však musí být pohoří Alp včetně všech atrakcí, které nabízejí. Nemusíte se bát o dostatečnou kondici. Dokonale vedené a udržované cesty vás provedou vnitřkem nejzajímavějších míst. Na špičky vyhlídek se dostanete i lanovkou. Zdatní sportovci mohou zdolávat náročné přechody, vyzkoušet lezecké techniky a libovolně se fyzicky ničit. Oblast Aletsch nabízí výhled na nejdelší ledovec vklíněný k nádhernému údolí řeky Rhony. Bernské Alpy vám nabídnou ke zdolání špičky Eiger, Mönch a Jungfrau. Oblast Interlaken je obecně velmi oblíbenou destinací. V Jungfraujoch najdete nejvýše položenou železniční stanici v Evropě, a pokud vás lákají spíše přírodní divy, ledovcová jeskyně ozdobená modravě nasvícenými ledovými sochami vás zaručeně zaujme.

Při jakémkoli výstupu si nezapomeňte koupit čokoládu. I tou je Švýcarsko pověstné. Na obalu známé čokoládovny pak můžete porovnávat přesnost provedení snad nejznámější alpské hory – Matterhorn. Po návštěvě středisek Stechelberg a Zermatt vedly naše kroky právě tam, na rozhraní švýcarských a italských Alp.

Kdy cestovat do Švýcarska?

Vzhledem k centrální poloze Švýcarska, je zde počasí ovlivňováno čtyřmi hlavními evropskými oblastmi - atlantickou, východním kontinentem, severní subpolární oblastí a středozemní jižní. Počasí je tady velmi odlišné v jednotlivých místech. Obecně zde není přílišné horko ani vlhkost a vládne zde celoročně příjemné klima pro cestování. Od března do června a od září do prosince se průměrná teplota pohybuje mezi 5 °C a 22 °C. Od července do srpna kolísá denní teplota mezi 18 a 28 °C a v lednu až únoru v rozmezí –2 °C až +7 °C. 

Vstupní formality

Při turistických pobytech do 90 dnů není potřeba zvláštního povolení, přihlášení ani víza. Očkování proti infekčním chorobám je vyžadována pouze, pobývala-li dotyčná osoba ve 14 dnech před příjezdem do Švýcarska v infikovaném prostředí.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím