Vietnam

Dovolená ve Vietnamu

Líbí se vám? Napište nám!
Vietnam Vám nabízí bohatou historii, poznamenanou těmi nejvýznamějšími kulturami, dechberoucií scenérie, rozmanitou přírodu, tyrkysové moře s bílými plážemi i výbornou kuchyni!

Základní informace

Země s tradiční i moderní kulturou

Vietnam je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie, při pobřeží Jihočínského moře. Protéká jím Červená řeka, která je dlouhá 1183 km. Při pobřeží se rozkládají nížiny, naopak ve vnitrozemí se vypínají hory. Dále jsou zde nekonečná rýžová pole i zelené tropické lesy. Návštěvníky pohltí nejen nádhernými scenériemi a pestrou přírodou (rýžová políčka, pláže bílého písku, tyrkysové moře, horské hřbety s bujnou vegetací), ale také specifickou kulturou, zvyky a výbornou kuchyní. Pravou atmosféru dokreslují také zdejší rušná velkoměsta.

K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Hanoj, přímořské letovisko Nha Trang, bývalé císařské město Hué, město Sapa a Čamské věže v Po Nagar.

Kdy cestovat do Vietnamu?

Na severu Vietnamu je podnebí subtropické, zatímco na jihu je tropické. Průměrná roční teplota na severu je 21°C, na jihu 27°C. Zimní monzun v období od října do března na sever přináší studenou zimu, na jih zase sucho a teplo. Na tropickém jihu je období dešťů (květen – listopad) a období sucha (prosinec – duben). Vietnam je pro cestování vhodný celoročně.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas obsahující vízum do Vietnamu, které vydává Velvyslanectví v Praze. Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím