Zambie

Dovolená v Zambii

Líbí se vám? Napište nám!
Vodopády, divočina a magie. Tři klíčová slova, která vás přenesou do Zambie, přímo do centra dění jedné z nejbezpečnějších zemí Afriky.

Informace o Zambii

V hodnocení bezpečnosti dosahuje podobných hodnot jako Velká Británie, pokud tedy máte ještě poslední zbytky předsudků... Právě jste je odhodili a můžete shánět letenky. Uvidíte (i uslyšíte) jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády, které tvoří vodní hranici mezi státy Zambie a Zimbabwe. Uvidíte (i uslyšíte) migrovat miliony netopýrů, pokud tedy do destinace vyrazíte v čase, kdy se tomuto přeletu do bažin národního parku Kasanka věnují, což je období od října do prosince. Uvidíte muzejní expozice věnované černé magii, safari v národním parku Kafue, největší umělé jezero Kariba a jeho unikátní ekosystém, čtvrtou nejdelší africkou řeku Zambezi. Navštivte Livingstone, hlavní město dobrodružství, adrenalinu a vodních sportů. Skočíte si ze 111 metrů vysokého mostu Victoria Falls?

Kdy cestovat do Zambie

Nejlepší čas pro cestování do Zambie je od května do října. Nejlepší čas pro návštěvu vodopádů od března do května, což je konec dešťové sezony, řeka je plná vody a vodopády mají dravost a sílu.

Vstupní formality

Pro vstup do země je nutné vízum, které lze vyřídit na jakémkoliv velvyslanectví Zambie nebo Velké Británie. Další možnosti jsou při hraničním přechodu při vstupu do země.

Oblíbené hotely v Zambii

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím