Antigua a Barbuda

Dovolená na Antigue a Barbudě

Líbí se vám? Napište nám!
Toto místo je rájem potapěčů! Mělké laguny jsou chráněné korálovými útesy, které potápěči považují za jedny z nejkrásnějších mořských zahrad a lovišť karibské oblasti!

Základní informace

Ráj potápěčů východní části Karibiku

Ostrovní stát je součástí Závětrných ostrovů ve východní části Karibského moře. Nevysoký sopečný ostrov Antigua byl z větší části odlesněn. Na jihozápadě ční skály Boggy Peaku. Korálový ostrov Barbuda je většinou plochý a má hojnost lesů.

Antiqua kromě krásných bílých písečným pláží je zejména rájem pro potápěče vzhledem k tomu, že je celá obehnaná korálovým útesem a je zde velké množství vraků. Za zmínku také stojí English Harbour, což je oblast národního parku Nelson´s Dockyard, která zahrnuje areál po Britském námořnictvu. Jsou zde historické budovy a další historické artefakty a nádherná okolní kopcovitá příroda. V místní nabídce aktivit je game fishing, sportovní rybolovecké safari na mečouny nebo obří tuňáky. V Seaton Village si naopak můžete zaplavat s rejnoky.

Turisty lákají bílé písečné pláže lemované palmami, řada casin a pěkná architektura 18. století v hl. městě St. Johns má také jedinečnou katedrálu v gotickém slohu. Na Barbudě žijí dosud různé druhy ještěrů, želv a ptáků. Ve velké kolonii zde hnízdí nádherné fregatky, zvláštní druh z rodiny tropických mořských ptáků. Zvlášť bohatá je rybí populace. Mělké laguny jsou chráněné korálovými útesy, které potápěči považují za jedny z nejkrásnějších mořských zahrad a lovišť karibské oblasti. 

Kdy cestovat na Antiguu a Barbudu?

Počasí je většinou teplé. Průměrně se pohybuje mezi 25 – 30 C, noci jsou chladnější. Nejteplejší období je září až listopad. Nízké srážky a slabý větřík vytváří jedno z nejpříjemnějších klimat v oblasti. Výjimkou je období hurikánů (červenec – říjen), kdy je zataženo, horko a vlhko. Ačkoliv pokud není zrovna hurikán v oblasti i tak je počasí příjemné. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality 

Čeští občané mohou cestovat na Antiguu a Barbudu bez víz. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím