Dominikánská republika

Dovolená v Dominikánské republice

Líbí se vám? Napište nám!
Na každého, kdo navštíví Dominikánskou republiku, hluboce zapůsobí krása zdejší přírody a bohatá historie této země...

Základní informace

Země s bohatou historií

Dominikánská republika leží v srdci Karibiku v souostroví Velké Antily. Nachází se ve východní části ostrova Hispaniola, který sdílí spolu s Haiti. Na každého návštěvníka hluboce zapůsobí krása zdejší přírody a bohatá historie této země. Prvními obyvateli země byli indiáni z kmene Karibů. Po objevení ostrova Evropany zde postupně vládli Španělé, Francouzi, Holanďané, Haiťané a Američané. Většinu obyvatel tvoří mulati, významné menšiny tvoří potomci Evropanů a Afričanů. Podnebí je tropické, ovlivňované východním pasátem. Povrch ostrova je značně pestrý, převládá horský terén. Slunečné počasí je zde téměř po celý rok. Nabízíme celoročně pobytové zájezdy do všech významných letovisek na ostrově s pobytem "all inclusive" - vše v ceně. Dominikánská republika je rájem pro milovníky golfu, potápění.

Kdy cestovat do Dominikánské republiky?

Teploty v Dominikánské republice se pohybují v rozmezí 28 – 31°C, teplota vody mezi 27 – 29°C. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Pro vstup je zapotřebí platný pas. Vízum není potřeba pro pobyt do 3 měsíců. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím