Guadeloupe

Dovolená v Guadeloupe

Líbí se vám? Napište nám!
Ostrůvek ve tvaru motýlích křídel si nachystal koktejl, který uspokojí každého. Najdete zde sopky, džungle, pohádkové pláže i bouřlivé pobřeží.

Základní informace

Karibik pro každého

Tvoří dvě skupiny ostrovů v Malých Antilách ve východní části Karibského moře. Dva největší ostrovy Basse - Terre a Grande - Terre od sebe dělí uzoučký průliv. Base - Terre je hornatý a vrcholí činnou sopkou Soufriére (1 484 metrů). Na ostrově Grande - Terre převládá nížina. Podnebí je zde vlhké a horké. Vegetace je různorodá od mangrovových bažin na Grande - Terre až k hustým tropickým lesům na Basse - Terre, na menších ostrovech převládá suchý les a mangrovy. Za návštěvu stojí národní park na ostrově Basse - Terre s bohatou a křehkou flórou a faunou, charakteristickým znakem tohoto parku je mýval. Nabízíme celoročně ubytování v kvalitních hotelích a apartmánech na všech významných ostrovech doplněné o zajímavé výlety.

Kdy cestovat na Guadeloupe?

Teploty na Guadeloupe se pohybují v rozmezí 25 - 30º C. Teplota vody 25 - 28º C. Období dešťů je od poloviny července do poloviny října. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Pro vstup je zapotřebí platný pas. Vízum není potřeba pro vstup do 2 měsíců. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím