Itálie - Jižní Tyrolsko

Dovolená v Jižním Tyrolsku

Líbí se vám? Napište nám!
Itálie má tajemství. Je výborně ukryté před zraky zvědavců, při jeho zkoumání se vám nepřestane tajit dech a před návratem domů budete řešit dilema – mám o tom, jak je krásné, říct všem svým známým? Anebo spíš vůbec nikomu? 

Základní informace

To tajemství se nachází mezi Italskými Alpami a Dolomity, jmenuje se Jižní Tyrolsko. Jižní Tyrolsko anebo také Jižní Tyroly, německy Südtirol, je historické území v severní Itálii. Je součástí historické země Tyrolsko. Leží na severním cípu Itálie a lemuje hranice s Rakouskem. Jižní Tyrolsko je pro turisty jako výborně namíchaný koktejl. S rakouským šarmem a italským stylem zde prožijete aktivní dovolenou v přírodě, poznávací dovolenou ve městech plných památek a zajímavostí nebo wellness pobyt v dokonalé harmonii.

Největšími lákadly jsou majestátní skalní masivy, čistá jezera, náročné ferraty a rozmanité cyklotrasy, bohaté lyžařské areály, rozlehlé vinice, starobylé hrady, zámky, hradozámky a tiché zříceniny. Vydejte se po stopách předků historie nebo horských koz do oblasti Merano, které vás vítá slunečným počasím až 300 dnů v roce. Pokračujte do majestátních Dolomitů zapsaných mezi památky UNESCO, které vypadají jako návštěva z prehistorických dob. Čerstvý alpský vzuch, ostře řezané horizonty a svěží zeleň přírody je téměř na dosah, hlavní město provincie, Bolzano, je vzdálené od Prahy 650 kilometrů. Jestliže se rádi a často zamilováváte, Jižní Tyrolsko už netrpělivě čeká na vaše vyznání lásky. Dlouhodobý vřelý vztah garantován! 13 000 kilometrů turistických tras vám vydrží na celý život.

Turisticky velmi atraktivní součástí Jižního Tyrolska je Merano, údajný ráj na zemi. Hlavní mistři tradičního čínského umění pro zdraví a dlouhověkost, Čchi-kung, mívají setkání právě v této oblasti, protože říkají, že je to jedno z energeticky nejsilnějších míst v Evropě. 

 

Kdy cestovat do Jižního Tyrolska

Teď. Zítra. Začátkem jara, uprostřed léta, koncem roku. Kdykoliv se sem vydáte, nebudete litovat a budete se chtít vrátit. Podívat se na tu samou skálu, sjet nebo sejít si sjezdovku, vyškrábat se na hrad, projít se po té samé promenádě, jen v v jiném ročním období, je lákavé. Přijeďte kdykoliv!

Vstupní formality

Jižní Tyrolsko je nejsevernější italská provincie, která rozkládá se mezi Rakouskem a Švýcarskem. Potřebujete občanský průkaz nebo pas, eura, dobrou navigaci a ještě lepší náladu. Vstupenkou do země je srdečný pozdrav. 

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím