Jihoafrická republika

Dovolená v Jihoafrické republice

Líbí se vám? Napište nám!
Jihoafrická republika je jako stvořená pro požitkáře! Najdete zde vše - horské masivy, poušť, endemickou floru i faunu, divoké pláže i skvělé víno...

Základní informace

Nechte se unést touto částí černého kontinentu!

JAR je jeden z nejvyspělejších států Afriky. Na severozápadě země zasahuje cíp poušě Kalahari, od Namibie po Transvaal se táhnou Dračí hory, nad Kapským městem se tyčí Stolová hora, a pro ochranu zvěře byly zřízeny národní rozsáhlé parky (Krugerův NP, NP Addo Elefant, NP Kalahari Gemsbok).

Kdy cestovat do Jihoafrické republiky?

Podebí na většině území je subtropické. V červenci se průměrná teplota pohybuje mezi 10 - 13 °C, v lednu teploty stoupají až k 23 °C. Léto zde trvá od října do března (hlavní sezona), zima od dubna do září. Celoročně převládá slunečné počasí, proto sem můžete cestovat po celý rok.

Vstupní formality

Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas minimálně 30 dnů po odjezdu. Vízum není potřeba po dobu 90 dnů. Není vyžadováno žádné očkování, ale doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Spolu s místním partnerem jsme schopni naplánovat Vaši cestu za jakýmkoli účelem, pro jednotlivce i skupiny. Jednotlivé akce jsme rovněž schopni organizovat na území nejen JAR, ale celé Jižní Afriky.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím