Kapverdské ostrovy

Dovolená na Kapverdách

Líbí se vám? Napište nám!
Kapverdskou kulturu si zamilujete! Je směsí evropských a afrických kořenů a je typická folklórním stylem morna.

Základní informace

Země "Zeleného mysu"

Kapverdské ostrovy se nacházejí v jižní části severního Atlantiku, představují ostrovní stát v Africe. Skládají se z 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků.Od roku 1975 jsou Kapverdy republikou. Ostrovy jsou pojmenovány podle poloostrova Cap-Vert (což ve francouzštině znamená Zelený mys), který tvoří nejzápadnější bod kontinentální Afriky.

Uzemí je seskupeno do dvou celků (dle síly vanoucích větrů). Barlavento (severní souostroví, "návětrné") – Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista. Sotavento (jižní souostroví, "závětrné") – Maio, Santiago, Fogo, Brava. Všechny ostrovy jsou vulkanické. Na ostrově Fogo se nachází nejvyšší bod Pico do Fogo 2 830 m.n.m. Jediný aktivní vulkán Mount Fogo naposledy vybuchl v roce 1995.

Kdy cestovat na Kapverdské ostrovy?

Podnebí je suché a horké (v lednu a únoru je ovlivněno větrem ze Sahary), který lehce ochladí vzduch - pozor ale na sílu slunečních paprsků. Celoročně se teplota bohybuje mezi 24°C - 29°C, teplota vody v průměru  22 - 25°C. Srážky se vyskytují konce léta (srpen, září). Nejlepší termín pro cestování je od července do listopadu.

Vstupní formality

Pro vstup do země je potřeba platné vízum. Vízum se vyřizuje na délku pobytu 30 dnů (pro 1 vstup), platnost je tři měsíce, vyřízena za 14 dní, expresní podání je vyřízeno za 3 dny, nutný cestovní pas platný 6 měsíců po skončení platnosti víza, vyplněný cestovní dotazník, fotografii pasového formátu. Očkování není povinné, na ostrovech nejsou žádná nebezpeèná zvířata ani hmyz přenášející nemoci, nevyskytují se zde žádné epidemie. Doporučuje se nechat očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, břišnímu tyfu a tetanu.

Doporučujeme

  • Ostrov São Vicente.
  • Mindelo - kulturní mekka ostrovů - okouzlující koloniální budovy, dlážděné ulice , četné kavárny a restaurace i bujarý noční život. Atraktivní městské centrum kontrastuje s okrajovými částstmi (domky s tvárnic ukazují ekonomickou realitu pro většinu Cape - Verdeans).
  • Sao Pedro - pobřežní vesnice na jihozápadním pobřeží s 1,5km dlouhou písečnou pláží, která je oblíbená u surfařů. 
  • Ostrov Santo Antão - nejzelenější ostrov ze všech otrovů - zelená údolí , drsné hory a velkolepé kontrastní scenérie, kříž mezi Marokem a Himalájemi v plné síle svých sopečných stěn. Zdánlivě nepřístupné rokle nabízí skvělé turistické trasy (napříč celým ostrovem). 
  • Ostrov Sal - nekonečné bílé písečné pláže, v čele se Santa Maria beach. Potápění, šnorchlování, sportovní rybolov i pozorování velryb - to je Sal Island. Uvolněná atmosféra, restaurace, bary, živá hudba.

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím