Kuba

Dovolená na Kubě

Líbí se vám? Napište nám!
Kuba je ostrov zářivé tropické zeleně, míchaných nápojů, světoznámých doutníků a krásných žen.

Základní informace

Perla v srdci Karibiku

Největší ostrov v Karibském moři ležící 180 km jižně od Floridy. Dlouhé kubánské pobřeží s nádhernými písečnými plážemi lemuje řada malých ostrovů (Cayo Coco, Cayo Largo) a korálových útesů. Většinu území pokrývá savana s porosty královských palem. Kubu lze ideálně prozkoumat autem s předem naplánovaným itinerářem, který Vám rádi pomůžeme sestavit.

Kdy cestovat na Kubu?

Podnebí je na Kubě subtropické až tropické, s průměrnou roční teplotou 25,5 °C a dvěma odlišnými ročními obdobími: období sucha trvá od prosince do dubna, období deštů od května do října. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 17- 32º C. Teplota vody se pohybuje okolo 25º C. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Ke vstupu do země je potřeba platný pas minimálně šest měsíců po odletu a turistické vízum, které Vám rádi zajistíme. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, výrazně se doporučuje očkovat proti hepatitidě A!, B a břišnímu tyfu.

 

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím