Martinik

Dovolená na Martiniku

Líbí se vám? Napište nám!
Pláže zalité sluncem, bujná tropická vegetace i mimořádné památky... To je Martinik!

Základní informace

Pláže zalité sluncem

Ostrov Karibském moři je největším ostrovem v souostroví Malé Antily rozkládajícím se severovýchodně od Venezuely. Sopečný původ ostrova zdůrazňuje mohutná a činná sopka Mont Pelée (1 397 metrů), která se tyčí na jeho severním výběžku. Horké a vlhké podnebí a úrodná sopečná půda svědčí bujné vegetaci s tropickým deštným pralesem. Martinik nabízí celou škálu hotelů jak na pobřeží, tak i v tropickém pralese. Všude se setkáte s přátelskou atmosférou i starými tradicemi a zvyky.

Pláže na Martiniku jsou zalité sluncem s čistým pískem, obklopené kokosovými palmami a divokou vegetací, bílý písek je na jihu ostrova a černý písek na severu. Nejkrásnější pláže jsou: Sainte Anne beach, Grand Anse des Salines beach, křišťálově čistá laguna v the Cap Chevalier, chráněná korálovým útesem.

Na Martiniku naleznete mimořádné přírodní památky jako hora Palée hora, vrcholky Carbet, zahrada Balara, plantáž Macintosh. Jsou zde také historické památky, zejména z koloniální éry, Céronhouse nebo château Dubuc, pevnost Saint Louis, továrna na rum: Clément House, Depa destilery, Saint James destilery...

Kdy cestovat na Martinik?

Teploty na Martiniku se pohybují v rozmezí 28 – 31° C. Teplota vody 27 – 29 °C. Nejvyšší vlhkost je v září, nejsušší měsíc je duben. Jelikož se v této oblasti v letních měsících vyskytují místní tropické cyklony, doporučujeme cestovat od konce října do května.

Vstupní formality

Pro vstup je zapotřebí platný pas. Vízum není potřeba pro vstup do 3 měsíců. Očkování není povinné, doporučuje se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě A, B a břišnímu tyfu.

Oblíbené hotely

Lada Vágnerová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím