Nepál

Dovolená v Nepálu

Líbí se vám? Napište nám!
Pohádková horská krajina s největším množstvím osmitisícových velikánů, ale také země, kde se pěstuje rýže, volně žijí tygři, nosorožci a sloni. 

Základní informace

Místo, kde přebývají bohové

Nepál je krásná, hornatá a tajuplná země s největší koncentrací osmitisícových velikánů (osm z deseti), která představuje tradiční životní styl, mýty a legendy v moderní době. I přes postupné otevírání světu si Nepál uchovává svá tajemství. Stále jsou zde oblasti, do kterých není jednoduché se dostat. Nepál je ráj pro hledače vnitřního klidu i adrenalinu.

Kdy cestovat do Nepálu?

Klima je v Nepálu vzhledem k výškovým rozdílům v jednotlivých oblastech velmi odlišné, jaro a podzim jsou v jižním a středním Nepálu podobné středoevropským podmínkám, směrem k jihu teplota a vlhkost stoupá. Letní měsíce jsou ve znamení monzunových dešťů. V horských oblastech je o dost chladněji a často fouká velmi studený vítr. Nejpříznivější období pro cestování je od března do května, kdy je zde teplo, ale monzuny ještě nemají svou typickou sílu.

Vstupní formality

Ke vstupu do země je třeba platný cestovní pas ČR s platným vízem do Nepálu (získáte většinou při vstutpu země popř. na ambasádě v zahraničí). Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím