Rakousko

Dovolená v Rakousku

Líbí se vám? Napište nám!
Tak blízko a přece tak – blízko! Přijeďte utužit sousedské vztahy. V létě, v zimě či kdykoliv mezitím vám Rakousko jako krajina zázraků nabídne cokoliv, na co si vzpomenete. 

Informace o o Rakousku

Tak trochu naše srdce Evropy

Rakousko je sladké jako Mozartovy kuličky nebo proslulý vídeňský Sacherův dort. Je ledové jako vrcholky Alp a horké jako lázeňské prameny. Zelené jako nekonečné pastviny a modré jako průzračná jezera. Pulzující ve městech plných kulturních příležitostí, památek a umění, klidné v nedotčené přírodě všech nadmořských výšek. Země císařských paláců, pěstěných zahrad a parků, starobylých hradů, dobrého vína, nejstaršího zoo i tištěných novin na světě, které od roku 1703 ještě pořád vycházejí, se pyšní metropolí, kde by chtěl žít každý. Alespoň podle průzkumů, které označuji Vídeň za nejlepší místo pro život vůbec. Rakousko dalo světu Sigmunda Freuda, Arnolda Schwarzeneggera, Franze Kafku nebo Niky Laudu, několik držitelů Nobelovy ceny i celý telefonní seznam geniálních skladatelů. Plus zásadní objevy, jako jsou alkalické baterie nebo psychoanalýza.

Kdy cestovat do Rakouska

Děláte si legraci? Kdykoliv! Zejména je to ovšem v Rakousku krásné na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Své kouzlo má Vídeň o vánocích, Salcburk v průběhu lednového Mozartova týdne, venkov v čase masopustů, Ausserland v květnu na Narcisových slavnostech, v červenci na Kulturních dnech v Neubergu nebo kdykoliv, koná-li se tam koncert klasické hudby či tradiční ples.

Vstupní formality

Jako státní příslušník členské země EU nepotřebujete při překračování státních hranic v rámci schengenského prostoru cestovní pas, doporučuje se však mít alespoň občanský průkaz. 

Oblíbené hotely v o Rakousku

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím