Srí Lanka

Dovolená na Srí Lance

Líbí se vám? Napište nám!
Srí Lanka je šťastný ostrov – země smějících se lidí. Obklopí vás zářivé barvy a podmanivá vůně tropické vegetace. 

Základní informace

Země smějících se lidí

Ostrovní stát v jižní Asii na stejnojmenném ostrově (dříve Cejlon, Ceylon) v Indickém oceánu při jižním pobřeží Indie. Hlavním městem tohoto ostrova je Srí Jayawardanapura, Colombo je hlavním městem po obchodní stránce. Tropický deštný prales Sinharaja je příkladem jedněch z mála tropických deštných pralesů zbývajících v Asii. Za vidění určitě stojí také Horton Plains. Tato rozsáhlá rovina, poslední zbývající část ostrova s monzunovým deštným lesem, je domovem některých druhů rostlin a živočichů, které nenajdete jinde na světě. Národní parky Kumana a Wirawila jsou jen dva příklady ptačích rezervací, kde se vyskytují rozmanité druhy ptactva. Srí Lanka nabízí nekonečné míle písečných pláží a kolébajících se kokosových palem. 

Kdy cestovat na Srí Lanku?

Srí Lanka leží v tropickém pásmu, to znamená velmi teplé podnebí, ale velké množství srážek. Monzunové deště jsou většinou velmi silné, ale krátké. Průměrná teplota vzduchu 29 - 31º C, teplota vody 27 - 29º C. Nejlepší období pro návštěvu je listopad – březen.

Vstupní formality

Na všechny krátkodobé pobyty (max. 30 dní) je nutné vyřízení vstupního víza ještě před odletem, které je zpoplatněno. Požadavky na vízum jsou následující: platný pas minimálně 6 měsíců po návratu, potvrzená zpáteční letenka a dostatečné finanční prostředky. 

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím