Bahamy

Dovolená na Bahamských ostrovech

Líbí se vám? Napište nám!
Bahamské ostrovy jsou oázou čistého životního prostředí s nejčistější vodou na planetě. Jsou rájem přepychového turistického ruchu pro náročnou klientelu.

Základní informace

Základní informace

Bahamské ostrovy leží jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Souostroví tvoří 30 větších, 700 menších a cca 2400 korálových ostrovů. Leží v Atlantském oceáně. Bahamské ostrovy jsou oázou čistého životního prostředí s nejčistější vodou na planetě. Bahamy se dělí na okruhy, nejznámějšími jsou Bimini, Long Island a San Salvador. Lákají především svým luxusem a bohatstvím, jsou ukázkou přepychového turistického ruchu spíše pro zámožnější a náročnější klientelu.

Inspirace

Co všechno vás čaká na Bahamách? Úžasná přehlídka pláží (Eleuthera), potápění k vrakům lodí i mezi žraloky, vodní sporty (Andros, Exuma Cays, skvělý golf, celá sbírka přírodních rezervací například Leon Levy Native Plant Preserve na ostrově Eleuthera nebo Lucayan National Park na Grand Bahama Island), s důrazem na eko turismus. Co dál? Inspirující historické místa (Lucayan nebo San Salvador), bohaté nákupní příležitostim, například v hlavním městě Nassau nebo ve Freeportu. Za zmínku stojí i vzrušující noční život na Paradise Island a výborné restaurace kam se podíváte.

Kdy cestovat na Bahamy?

Podnebí je subtropické, ovlivňované Golfským proudem, klimatické podmínky jsou tropické a průměrné teploty v létě se vyšplhají až na +28 °C, v zimních měsících je to kolem +21 °C. Teploty jsou v této oblasti velice příjemné celoročně, nicméně nejlepším obdobím pro dovolenou na Bahamách je polovina prosince až polovina dubna.

Vstupní formality

Čeští turisté mohou na Bahamy cestovat bez víza. Na Bahamách neexistuje přihlašovací povinnost. Saint Martin je přátelský ostrov, který vítá rodiny s dětmi, páry před svatbou, na svatbě i na líbánkách, i svatebčany, sportovce, milovníky nočního života i ty, kteří si pod ideální dovolenou představují leňošení na pláži pod zelnými palmami a s dobrou knížkou. 

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím