Island

Dovolená na Islandu

Líbí se vám? Napište nám!
Sopky, vodopády, příkopové propadliny, lávová pole, termální lázně pod širým nebem, prvotřídní hotely i nezapomenutelná polární záře - to je Island!

Základní informace

Ostrov ohně v ledových vodách Atlantiku

Island je se svou rozlohou druhým největším ostrovem v Evropě, který leží na rozhraní dvou litosférických desek v místě, kde dochází ke vzniku nové oceánské kůry, a jejímu následnému rozpínání. Výsledkem unikátního podloží je vznik riftové oblasti s bohatou sopečnou aktivitou.

Prakticky celý ostrov nese stopy po činnosti ledovců. Největší ledovcová oblast ostrova (a celé Evropy) je na jihovýchodě.

Se sopečnou činností úzce souvisí termální prameny a gejzíry. Typickým doprovodným znakem vulkanické činnosti je i přítomnost bahenních sopek, sirovodíkem páchnoucích solfatar a fumarol.

Kdy cestovat na Island?

Island leží v blízkosti centra tlakové níže a přes svou severní polohu má díky teplým vodám Golfského proudu mírné klima. Mísení teplých a chladných mořských vod má za následek vznik vydatných dešťů. Velká proměnlivost charakterizuje počasí celého ostrova. Zima je na jihu mírná s průměrnou teplotou v lednu od 2°C do -1 °C. Letní teploty dosahují 15 i více stupňů (ne ovšem ve vysokých polohách). Island nabízí svým návštěvníkům v podstatě celoroční vyžití.

Vstupní formality

Není potřeba vízum ani žádné očkování. Ke vstupu postačí platný pas i OP (vydán po r. 1993)
Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím