Kambodža

Dovolená v Kambodže

Líbí se vám? Napište nám!
Kambodža Vás uchvátí nádhernými fascinující historií, divokou džungli, malebnou krajinou i chrámy jako je například komplex Angkor Wat.

Základní informace

Království s bohatou historií

Kambodža je království v jihovýchodní Asii, které dodnes zůstává téměř nedotčeno turistickým ruchem. Je to země nesoucí dědictví mocné říše Khmerů z 9. – 14. století. Dnes patří mezi nejchudší v regionu. Smutný věhlas si získala také vinou řádění Rudých Khmerů v letech 1975-1979, kdy byly vyvražděny na 2 miliony obyvatel (zhruba čtvrtina tehdejší populace). Kambodžané jsou až neskutečně pohostinní lidé s věčným úsměvem na tváři. S radostí věnují peníze i část své sklizně na stavbu nových buddhistických chrámů, i když jim pro vlastní rodinu zbyde jen jediná miska rýže na den.

Kdy cestovat do Kambodže?

Místní klima určují dva monzuny - chladný a suchý severovýchodní monzun (od listopadu do února) a vlhký jihozápadní monzun (od května do října). Monzunové deště padají většinou odpoledne a představují 70-80% celkových ročních srážek. Období pro cestování lze rozdělit na chladné a suché (listopad-únor), horké a suché (březen-květen), horké a vlhké (červen-srpen), chladné a vlhké (září-říjen). Průměrná roční teplota se pohybuje od 21 °C do 35 °C, v dubnu, což je nejteplejší měsíc v roce, často dosahuje až ke 40°C.

Vstupní formality

Ke vstupu na území Kambodže se vyžaduje cestovní pas, jehož platnost je minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Občané ČR dále potřebují ke vstupu do země vízum. Turistické vízum na 30 dní (s možností prodloužení o 1 měsíc) je možné získat po příletu na všech mezinárodních letištích nebo přechodech, prostřednictvím internetu, nebo na kterémkoliv zastupitelském úřadě Kambodžského království v zahraničí. Poplatky se na jednotlivých úřadech mohou lišit.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím