Namibie

Dovolená v Namíbii

Líbí se vám? Napište nám!
Namibie je zemí kontrastů. Nabízí atraktivní přírodní scenérie, bohatou historii, divočinu obývanou zajímavými etniky i moderní města!

Základní informace

Země, kam se budete chtít vracet

Namibijská republika se nachází na západním pobřeží jižní Afriky, na severu sousedí s Angolou, na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Země je známá hlavně pouštěmi Namib a Kalahari s překrásnými písečnými dunami, ale území je tvořeno také pastvinami a savanami. Namibie nabízí krásná města i mnoho přírodních krás a světoznámých národních parků, kterými jsou např. Etosha, Namib-Naukluft nebo Skeleton Coast.

Kdy cestovat do Namibie?

Nejsevernější oblasti jsou tropické (hraniční oblasti s Angolou a Zambií jsou horké a vlhké), všeobecně je však Namibie horká a suchá země. Studené pobřeží Atlantiku je v létě vlhké a mlhavé, v zimě zde vanou horké a suché větry z vnitrozemí. Většina vnitrozemí je pouštního nebo polopouštního charakteru. Od května do září je zde nejchladněji s teplotami do 25º C a neprší. V ostatních měsících se teploty zvyšují až na 30º C, ani pak však srážky nejsou příliš časté. Nejvhodnější dobou pro návštěvu Namibie je období od dubna do října, kdy vládne slunné počasí a je zde nejpříjemněji.

Vstupní formality

K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum, které nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti, Vám radi pomůžeme zařídit. Než odcestujete do Namibie, nechte si prověřit platnost rutinního očkování proti záškrtu, dětské obrně, tetanu a spalničkám. Doporučuje se také nechat očkovat proti žluté zimnici (může být vyžadován při příletu z endemické oblasti výskytu žluté zimnice - subsaharská Afrika a Latinská Amerika - včetně transferů), hepatitidě A a B a břišními tyfu. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) očkování proti žluté zimnici není potřebné. Je také žádoucí se vybavit antimalariky - nebezpečí malarie je v oblastech Etosha, Ovambu a Caprivi.

Spolu s místním partnerem jsme schopni naplánovat Vaši cestu za jakýmkoli účelem, pro jednotlivce i skupiny. Jednotlivé akce jsme rovněž schopni organizovat na území nejen Namibie, ale celé Jižní Afriky.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím