Omán

Dovolená v Ománu

Líbí se vám? Napište nám!
Tak, jak se stará sultán o svůj lid, starají se místní o své turisty. Bohatá historie, hluboce zakořeněné tradice, liduprázdné hory, klidná poušť i moře a jeho členité pobřeží - to vše nabízí tato jedinečná, přátelská a bezpečná země.

Základní informace

Země pro náročné

Omán leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova na pobřeží Ománského zálivu a Arabského moře. Malá ománská enkláva Ru´ús al Džibál na špičce poloostrova Musandam střeží v Hormuzském průlivu vjezd do Perského zálivu. Sousedí s Jemenem a SAE, severovýchodní pobřeží Ománu lemuje vysoké vápencové pohoří Hadžar. Na pobřeží vyrostla v posledních letech řada prvotřídních hotelových komplexů. Za 40 let vlády současného sultána Kábúse vyrosl z Ománu rovnocenný konkurent Spojených Arabských Emirátů

Kromě krásného členitého pobřeží s luxusními hotely má Omán i liduprázdné majestátní hory s tradičními vesnicemi či nekonečnou poušť. Jak hory tak poušť nabízejí možnosti stylových noclehů na té nejvyšší úrovni. Omán má výbornou infrastrukturu a služby. I přes své tradice je k turistům otevřený, země je velmi bezpečná.

Kdy cestovat do Ománu?

Podnebí na severu země je středomořské, na jihu tropické a suché. Pro Omán jsou charakteristické vysoké teploty, které se v létě pohybují od 30°C do 50°C. V horách, zejména v Zufáru, přinášejí letní monzuny osvěžující mlhu. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 26 - 34º C, teplota moře mezi 24 - 29º C. Nejlepší období k návštěvě říjen – duben.

Vstupní formality

Sultanát Omán má zavedenu vízovou povinnost pro občany ČR a SR. Pro vstup do země je zapotřebí platný cestovní pas nejméně 6 měsíců po odjezdu. Vstupní vízum je možnost získat po příletu na mezinárodní letiště nebo na hraničních přechodech na dobu 30 dnů. Doporučuje se očkování hlavně proti žluté zimnici a hepatitidě A, popřípadě proti břišnímu tyfu a hepatitidě B.

 

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím