Spojené Arabské Emiráty jsou tu proto, aby uspokojily i tu nejnáročnější klientelu. Všudepřítomný luxus Vás uchvátí...

Základní informace

Výstavní skříň Asie

Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi autonomních emirátů, všechny emiráty jsou absolutistické monarchie a mají vlastní vládu, každý emirát je pojmenovaný podle hlavního města: Abu Dhabi – 2,8 mil obyvatel, Dubai – 2,4 mil obyvatel, Sharjah – 1,3 mil. obyvatel, Ajman – 350 tis. obyvatel, Ra`s al-Khaimah – 320 tis. obyvatel, Fujairah – 210 tis. obyvatel, Umm al-Qaiwain – 50 tis. obyvatel.

Kdy cestovat do SAE?

Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen - duben) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot. Letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, mohou dosáhnout extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá i oblačno, občas s prudkým deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

Vstupní formality

Občané České republiky mohou cestovat bez víz. Pro vstup do země je potřebný cestovní pas platný min. 6 měsíců. po návratu ze země. Vízum platí na 30 dní. Žádné očkování se zde nevyžaduje.

Další informace

Svatý měsíc Ramadán - vyhlášen dle lunárního kalendáře. V tomto měsíci dochází k poklesu všech aktivit ve veřejné sféře - netýká se většiny hotelů.

Oblečení - plavky, krátké kalhoty a minisukně i horní díly bez rukávů by měly zůstat omezeny jen na uzavřenou pláž a hotel. Mimo ně je ideální volný oděv s dlouhým rukávem (min. zahalená ramena) a kalhoty či sukně min. pod kolena.

Fotografování a filmování - nefotografujte bez svolení (zejména ženy a děti), souhlas či nesouhlas bývá jasný.

Nákupy - celoročně vyhlášeným rájem (zejména levné elektroniky a zlata), na nákupní centra (Mally) narazíte ve všech Emirátech, 2 x v roce jsou tzv. nákupní festivaly. Opakem jsou barvitá tržiště (súky) s autentickou atmosférou (prodej suvenýrů, ovoce, zeleninu i koření ale i zlato). 

Smlouvejte - místní obchodník si prodej bez smlouvání ani nedovede představit (výsledná cena může být nižší, než polovina ceny původně požadované a když se vzdáte moc brzy, pokazíte hru). Hlavní zásadou je trpělivost a vždy přátelský tón! 

Abu Dhabi

Je největší, nejlidnatější a jednoznačně nejbohatší emirát (je zde 90 % ropných zásob), je sídlem prezidenta a federální vlády.  Administrativně se dělí na východní a západní region a stejnojmenné hlavní město Abu Dhabi). Zahrnuje 500 km pobřeží a množství ostrůvků (zatím turisticky nevyužitých). Prezident šejk Khalifa II Bin Zayed Al Nahyan aktivně podporuje program na zalesňování pouště v západním regionu, čím chce (mimo jiné) i zmírnit masivní vylidňování vnitrozemí (po objevení ropy).

V hlavním městě jsou v současné době investovány nemalé prostředky do celkového rozvoje. Z ptačí perspektivy vyniknou čtyři stovky mešit a úspěšné snahy o rozšíření města na úkor moře. Svou členitostí nabízí ideální polohy hotelů - jak v centru města s možností využití krásných městských pláží tak na ostrove Yas či Saadiyat, které jsou součástí města. Inspirováno Dubají zde rostou resorty se 100% službami, golfová hřiště i největší nákupní centrum světa - do roku 2030 kdy je plánován konec tohoto developerského projektu (a možná i mnohem dříve) zde najdete zastoupení světových muzeí jako je Louvre či Guggenheim, prestižní univerzity, multiúčelová zařízení hostící hvězdy světového show businessu, sportovní klání i filmové festivaly. Od roku 2009 se na Yas Islant jezdí závody Formule 1. Pláže na Saadiyat island neboli "Ostrově štěstí" učiní jistě šťastnou i tu nejnáročnější klientelu. Mezinárodní letiště v Dubaji je vzdáleno cca 90min. jízdy.

A co v Abu Dhabi rozhodně nevynechat?

Velkou mešitu Šejka Zayeda.

Prohlídku města spojenou s návštěvou kulturní vesnice. 

Večeři v restauraci Pearls & Caviar v hotelu Shangri-La.

Na vlastní kůži vyzkoušet okruh F1 (Yas Marina International Circuit).

Navštívit pláže na Saadiyat Island.

Ferrari World.

Navštívit hotel Emirates Palace.

Koktejl v hotelovém baru Etihad Towers' Rays Bar (panorama města).

Během Vaší dovolené máte neomezené možnosti jak naložit s volným časem! Dle Vašeho přání velmi rádi pobyt zajistíme, naplánujeme program a nabídneme nejvhodnější hotely.

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím