SAE - Abú Zabí

Dovolená v Abú Dhábí

Líbí se vám? Napište nám!
Ať už se budete na Abú Zabí dívat z jakéhokoliv úhlu pohledu, téměř vždy uvidíte čtyři věci: modré nebe, moře, palmy a mrakodrapy.

Základní informace

Ať už se budete na Abú Zabí dívat z jakéhokoliv úhlu pohledu, téměř vždy uvidíte čtyři věci: modré nebe, moře, palmy a mrakodrapy. Abú Zabí (neboli arabsky Abú Dhabí) je hlavním a po Dubaji druhým nejlidnatějším městem Spojených arabských emirátů. Je považované za jedno z nejbezpečnějších na světě. Zabírá až 80 % celého emirátu a leží v severovýchodní části Perského zálivu na Arabském poloostrově, na ostrově tvarovaném do písmene T v mangrovovém pásu, který je s pevninou spojen Mussafovým mostem a mostem al-Maqtaa. Hlavní ostrov je obklopen dalšími uměle rozšířenými nebo nově vytvořenými ostrovy. Pobřeží má délku více než 400 kilometrů, veřejné pláže zabírají 10 kilometrů.

Abú Zabí je plné archeologických památek. K dominantám města patří Velká mešita šejka Saída, která je největší na Arabském poloostrově a jedna z největších v islámském světě. Dostanete se tam i jako turista, stačí být vhodně oblečený. Abú Zabí má více než 2000 udržovaných parků a zahrad s více než tisícovkou druhů rostlin a živočichů. Turisty kromě jiného láká na procházku po své vlastní verzi Central Parku s názvem Umm Al Emarat Park, na návštěvu strhujícího závodního okruhu Yas Marina, vodního parku Yas Waterworld, zábavního parku Ferrari World či jediného Louvru na světě mimo Paříž. Abú Zabí je proslulé množstvím mrakodrapů, obchodních center a trhů, pro Evropana přítažlivých svým orientálním kouzlem. A to jídlo! Víme, že jídlo je jednou z nejdůležitějších částí spokojené dovolené, tudíž nám věřte: Abú Zabí je pro kulináře rájem na zemi. Najdete tu všechno. Od rozmanitého výběru pouličních jídel po prémiové, cenami ověnčené restaurace.

Kdy cestovat do Abú Zabí?

Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen - duben) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot. Letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, mohou dosáhnout extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá i oblačno, občas s prudkým deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

Vstupní formality

Občané České republiky mohou cestovat bez víz. Pro vstup do země je potřebný cestovní pas platný min. 6 měsíců. po návratu ze země. Vízum platí na 30 dní. 

 

Oblíbené hotely

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím