Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku

Líbí se vám? Napište nám!
Členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, rozmanité národní parky, úctyhodné památky světového dědictví i nádherné lokality pro potápění. To je Chorvatsko, naše ověřená a stále oblíbenější prázdninová klasika.

Informace o Chorvatsku

Základní popis

Chorvatsko, oficiálně Chorvatská republika, se nachází na pomezí střední a jižní Evropy. Převážná část z tohoto území leží v kontinentálním podnebí, zbytek pak ve středozemním. Chorvatsko patří do první dvacítky nejpopulárnějších turistických destinací na světě a určitě je jednou z nejoblíbenějších zahraničních destinací českých turistů vůbec. Našince láká členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, rozmanité národní parky, úctyhodné památky světového dědictví i nádherné lokality pro potápění.

Inspirace

Jadranská magistrála je jako řetízek složený z perel. Nespočetná místa, kde se stojí za to zastavit, udělat si přestávku a zajistit nezapomenutelné vzpomínky, jsou od sebe často vzdálená jen pár kilometrů. Rozmanitost Chorvatska a takřka domácký pocit dělají z této přívětivé krajiny, kde se určitě domluvíte, opakovaný dovolenkový cíl pro romantické páry i rodiny s dětmi. Pobřeží sice není klasicky baby friendly orámované kilometrovými pláženi s pískem a bábovičkami, zato je plné zátok, zákoutí, možností ke skákání, šnorchlování a objevování pokladů jen pár metrů od břehu. Neprostupná skaliska střídají komorné oblázkové pláže,často dostupné klikatými cestičkami z pevniny nebo lodičkou po moři.

České moře

Čistá a průzračná voda, svěží v červnu a září a teplounká jako ve vaně v čase prázdnin, vůně borovicových lesů, líbivá chorvatština, usměvaví Chorvati, kterým často neuhodnete ani velmi vysoký věk, výborné jídlo, dobré víno a především sázka na jistotu. To je naše pozvánka do Chorvatska a na Jadran, kterému se s nadsázkou říká „české moře".

Oblíbené hotely v Chorvatsku

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím