Itálie - Toskánsko

Dovolená v Toskánsku

Líbí se vám? Napište nám!
Kraj bohatý na památky, proslulý svým prvotřídním vínem, bujnou středomořskou vegetací a uměním, to je Toskánsko!

Základní informace

Základní informace

Toskánsko je pátý největší region Itálie, situovaný ve středu země. Hlavním městem je Florencie (Firenze). Souostroví se skládá ze sedmi hlavních ostrovů a dalších menších ostrůvků, z nichž největším a nejznámějším je ostrov Elba. Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií a působivou scenérií. Města často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství tohoto kraje a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy. Za renesance se Florencie stala uměleckou špičkou, takže dodnes láká statisíce turistů. Pláže jsou v Toskánsku krásné a pobřeží je dlouhé 350 km. Na plážích není velké množství lidí, protože cizinci míří spíš k památkám.

Inspirace

Milujete sýry a víno? Neodoláte zmrzlině? Pak budete milovat Toskánsko! Sýr Pecorino je nejlepší ve městečku Pienza. A víno je všude vynikající a všude jiné. Až si budete objednávat víno v restauraci, přejte se vždy na lokální doporučení. Zmrzlinu nekupujte podle barev a množství, ale hledejte v malých krámcích s označením „gelato artigiano/artigianale". Jídelní lístek tohoto regionu je jednoduchý, ale o to dokonalejší, založený na prastarých ingrediencích a recepturách.

Kdy cestovat do Toskánska

Roční období ideální pro vaši návštěvu Toskánska plánujte podle toho, co tam chcete dělat. V létě je rozhodně lepší držet se někde poblíž vody, nejlépe na Etruském pobřeží, v okolí Versilie či Maremmy nebo na některém z ostrovů, z nichž největší je Elba. Návštěvu měst, památek či národních parků je ideální plánovat na podzim nebo pozdní jaro. Zima zase přeje lyžování a dalším zimním sportům v Apeninách. Kraj bohatý na památky, proslulý svým prvotřídním vínem, bujnou středomořskou vegetací a uměním, to je Toskánsko, rodiště renesance!

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím