Který hotel na Mauriciu je ten nejlepší?

Jde o velmi zapeklitou otázku, protože každý je specifický a jedinečný. Jeden je zaměřený na udržitelnost a přírodu tzv. ecofriendly, jiný se orientuje na rodiny s dětmi, další naopak cílí jen na dospělé-adults only. Na své si přijdou také golfisti a cestovatelé, kteří chtějí strávit delší pobyt na ostrově v apartmánu nebo tzv.aparthotelu. Důležitým záchytným bodem pro výběr ideálního ubytování je jeho pozice. Konkrétně výběr pobřeží. 

Přírodní krásy východního pobřeží

Méně osídlené pobřeží, na druhou stranu díkybohu stále velmi autentické s jednou z nejkrásnějších pláží ostrova Belle Mare. Tím, že jde o návětrnou stranu, nejlepší je se zde vydat od října do května. Pokud však milujete windsurfing, tak není problém si užít vítr ve vlasech a v plachtě od června do září.

Sunrise Attitude 4* je hotel určený jen pro dospělé, nacházející se u krásné a 2km dlouhé pláže s jemným pískem, stačí přejít silnici a jste tam! Kromě relaxu na pláži , můžete vegetit u dvou bazénů, zajít si na masáž nebo se zúčastnit některého kurzu, které hotel pořádá. Mimo hlavní restauraci si určitě zajděte do restaurace Koti, nabízející autentické mauricijské pokrmy.

Golfisté nebo naopak rodiny s dětmi využijí benefity 5* rozlehlého špičkového resortu Constance Belle Mare, který nabízí i samostatně stojící vilky. O soukromí je tedy postaráno!

Uvolněná atmosféra panuje v designovém hotelu C Mauritius, kde vás potěší pikniková plážová restaurace ve stylu DELI. Naberte si dobroty, na které máte zrovna chuť, vezmete si sebou plážovou matraci a uvelebte se na pláži při odpolední svačince.

V Salt of Palmar si odpočinou dospělí od dětí a milovníci zajímavého a neotřelého designu. K wellness službám patří mimo jiné solná komora!

Pomyslnou třešničkou na dortu je resort Shangri-La LeTouessrok, jež je synonymem luxusu a elegance. Součástí resortu jsou 2 nádherné soukromé ostrůvky, jeden ve stylu Robinsona Crusoe a na druhém se nachází 18jamkové hřiště. Oba jsou dostupné rychlolodí. A abychom nezapomněli na nejstaršího obyvatele resorty, jímž je želva obrovská, které je už více než 100 let  

Multikulturní západní pobřeží 

Naopak západní pobřeží je rušnější (zejména severozápad) , mísí se zde kultury a právě zde zažijete autentický Mauricius s lokálními lidmi. Moře je zde klidnější a navíc v oblasti kolem Flic and Flac -Tamarin můžete sledovat velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí od července do listopadu! Jako v koloniálním čase se budete cítit v 5* resortu Sugar Beach, kde na vás dýchne jedinečná atmosféra. Už jen vstupní hala s recepcí a pianistou vás přenese do minulosti. Určitě zde uspokojíte všechny své smysly! Naopak Maradivas Villas  si vyberou zejména rodiny s dětmi či páry, které chtějí mít absolutní soukromí. Každá vila je velmi prostorná a nabízí svůj bazének. Resort prošel kompletní rekonstrukcí a nově se otevřel 1.11.2023!!

Divoká příroda jižního pobřeží 

Jižní pobřeží je velmi klidné a vydáte-li se směrem na západ, nesmíte opomenout výšlap na ikonickou horu Le Morne zapsanou na seznamu UNESCO s dech beroucím výhledem na celé pobřeží. Jih-jihozápad je také skvělým výchozím bodem pro poznávání hornatého a věčně zeleného vnitrozemí v národním parku Black River a Chamarel. Čekají vás zde vodopády, stezky protkané džunglí, banánové plantáže a pestrobarevní ptáci. Golfisté si přijdou na své v luxusním resortu Paradis Beach Comber s výhledem na ikonickou horu. Hotel prošel v říjnu 2023 kompletní rekonstrukcí!! 5* hotel JW Marriot vás uchvátí nejen pozicí, s ikonickou horou Le Morne v zádech, ale také designem, který evokuje starou koloniální dobu s moderními prvky uvnitř resortu. Hotelová pláž patří k nejširším v této oblasti, tak nic nebrání tomu tu jen tak relaxovat s drinkem či knihou v ruce.  Anantara IKO- ekofriendly hotel zaměřující se na životní prostředí a udržitelný rozvoj se nachází na jihovýchodním pobřeží, které je divočejšího rázu, za to vás odmění krásnou bělostnou pláží u podmořského národního parku Blue Bay.

Ruch severního pobřeží 

Severní pobřeží je velmi rušné, zejména pak kolem města Grand Baie. Najdete zde spoustu restaurací, kaváren, obchůdků a ubytování různých kategorií.  Toto místo je ideálním výchozím bodem pro objevování hlavního města Port Louis,  zahradu Pamplemousses nebo ostře stoupající hory nad městem Moka.  Hledáte li ubytování spíše apartmánového stylu s několika ložnicemi, 4* Domaine de Grand Baie  je ideální volbou! Jste svým způsobem nezávislí na hotelu, protože kuchyň je plně vybavená, ale také si můžete zajít na snídani či večeři, nebo využít hotelové wellness.  Nejde sice o plážový hotel, ale odměnou je klidnější lokalita jen 5min jízdy vzdálená od rušného letoviska Grand Baie , kde najdete krásné a populární pláže Mont Choisy a Grand Baie.  Pro ty, kteří chtějí skutečně strávit dovolenou v srdci letoviska a současně se věnovat zdravému životnímu stylu, luxusní 5* Lux Grand Baie splňuje přesně tyto požadavky. Nejen, že nabízí vnitřní i venkovní posilovnu na terase hotelu, ale také sál na spinning a meditaci a nespočet vodních aktivit. Hotel je velmi vkusný plný architektonického designu pro opravdové fajnšmekry. 

V naší nabídce máme spoustu dalších krásných resortů, které vám rádi vybereme na míru.

Monika Novotná

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím