Madeira

Dovolená na Madeiře

Líbí se vám? Napište nám!
Madeira je rájem pro vyznavače turistiky - nabízí nádherné scenérie ve vnitrozemí a levády v horách. Na své si zde ale přijdou i vyznavači adrenalinových sportů.

Základní informace

Základní informace

Madeira, portugalský ostrov věčného jara, leží v Atlantském oceánu; zhruba 600 km západně od pobřeží Maroka a 1 000 km jihozápadně od Lisabonu. Je krásná, pohostinná, tajemná i nezkrotná. Získá si srdce každého, kdo miluje přírodu. Pro pobyt je nejpříjemnější podnebí na jižním pobřeží ostrova, v hlavním městě Funchal v létě téměř neprší. Na suchém východě ostrova, v horách a na náhorní plošině většinou fouká silný vítr, na severním pobřeží zase častěji prší.

Inspirace

Na Madeiru, hornatý ostrov sopečného původu, se létá nejen za vlídným počasím v časech, kdy je u nás zima, ale především kvůli pěší turistice. Unikátním turistickým cílem jsou na Madeiře levády, umělé zavlažovací kanály, a spousta možností rozmanitých výletů v jejich okolí. K levádám na skok z Funchalu patří Levada dos Piornais, Levada do Curral a Levada do Furado. K nejatraktivnějším trasám z celé Madeiry patří zelená, skalnatá a tunelů plná trasa k soutěskám s vodopády Caldeirão Verde a Caldeirão do Inferno (nebo levády v okolí Rabacalu). Pokud na Madeiře neplánujete pouze odpočinek u bazénu, pak si určitě nenechte ujít výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo. Čeká vás opravdová horská turistika. I když veřejná autobusová doprava na Madeiře funguje dobře, na ta nejzajímavější místa jako je Pico Ruivo, Rabacala a Caldeirão Verde a Caldeirão do Inferno doporučujeme půjčit si auto. Pro koupání mimo horké léto jsou nejoblíbenější hotelové bazény, speciálně upravená koupaliště na pobřeží s pohodlným přístupem do moře. Takové koupaliště s lávovými bazénky naleznete například v Porto Moniz na severozápadním pobřeží Madeiry. Funchal, hlavní a největší město na Madeiře, je plné života a turistických atrakcí. Pokud se na něj chcete podívat seshora, doporučujeme výhledy z Pico dos Barcelos v západní části Funchalu nebo z vrcholu Pico da Cruz. Kdy cestovat na Madeiru? Madeira je ideální celoroční destinace. Rtuť teploměru dosahuje 20 stupňů v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu zhruba 24 stupňů. A teplota vody? 17 stupňů v zimě, 23 stupňů v létě. Pláže se zde - až na výjimky - moc nenosí. Jezdí se za nimi spíš na sousední ostrov Porto Santo. V podnebí se silně projevuje tzv. výšková pásmovitost - u pobřeží najdete tropické ovoce, ve vyšších polohách zase vinnou révu, jablka, třešně nebo obilí.

Vstupní formality

Není potřeba vízum ani žádné očkování. Ke vstupu postačí platný pas.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím