Madeira je rájem pro vyznavače turistiky - nabízí nádherné scenérie ve vnitrozemí a levády v horách. Na své si zde ale přijdou i vyznavači adrenalinových sportů.

Základní informace

Ostrov věčného jara

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantickém oceánu asi 580 km západně od pobřeží Maroka a 980 km jihozápadně od Lisabonu. Je krásná, pohostinná, tajemná i nezkrotná a svým jedinečným bohatstvím - nezničenou a bujnou vegetací, horskými majestátnými štíty si získá srdce každého, kdo miluje přírodu. Pro milovníky historie je jako stvořené hlavní město Madeiry: Funchal. Název města pochází od portugalského slova funcho = fenykl. Tato aromatická rostlina se zde opravdu hojně vyskytovala na pobřeží.

Kdy cestovat na Madeiru?

Madeira nabízí svým návštěvníkům v podstatě celoroční vyžití, rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24°C, teplota vody 17°C v zimě, 23°C v létě - pláže se tedy zde, až na vyjjímky, moc nenosí - za těmi se jezdí na sousední ostrov Porto Santo! V podnebí se silně projevuje tzv. výšková pásmovitost - u pobřeží najdete tropické ovoce, ve vyšších polohách najdete vinnou révu, jablka, třešně nebo obilí.

Pro pobyt je nejpříjemnější podnebí na jižním pobřeží ostrova. Ve Funchalu v létě téměř neprší. Na suchém východě ostrova, v horách a na náhorní plošině většinou fouká silný vítr. Na severním pobřeží často prší.

Vstupní formality

Není potřeba vízum ani žádné očkování. Ke vstupu postačí platný pas.