Madeira je rájem pro vyznavače turistiky - nabízí nádherné scenérie ve vnitrozemí a levády v horách. Na své si zde ale přijdou i vyznavači adrenalinových sportů.

Základní informace

Ostrov věčného jara

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantickém oceánu asi 580 km západně od pobřeží Maroka a 980 km jihozápadně od Lisabonu. Je krásná, pohostinná, tajemná i nezkrotná a svým jedinečným bohatstvím - nezničenou a bujnou vegetací, horskými majestátnými štíty si získá srdce každého, kdo miluje přírodu. Pro milovníky historie je jako stvořené hlavní město Madeiry: Funchal. Název města pochází od portugalského slova funcho = fenykl. Tato aromatická rostlina se zde opravdu hojně vyskytovala na pobřeží.

Kdy cestovat na Madeiru?

Madeira nabízí svým návštěvníkům v podstatě celoroční vyžití, rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24°C, teplota vody 17°C v zimě, 23°C v létě - pláže se tedy zde, až na vyjjímky, moc nenosí - za těmi se jezdí na sousední ostrov Porto Santo! V podnebí se silně projevuje tzv. výšková pásmovitost - u pobřeží najdete tropické ovoce, ve vyšších polohách najdete vinnou révu, jablka, třešně nebo obilí.

Pro pobyt je nejpříjemnější podnebí na jižním pobřeží ostrova. Ve Funchalu v létě téměř neprší. Na suchém východě ostrova, v horách a na náhorní plošině většinou fouká silný vítr. Na severním pobřeží často prší.

Vstupní formality

Není potřeba vízum ani žádné očkování. Ke vstupu postačí platný pas.

Oblíbené hotely

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím