Portugalsko

Dovolená v Portugalsku

Líbí se vám? Napište nám!
Destinace Portugalsko má všechno v jednom! Ačkoli patří k nejmenším evropským státům, má toho rozhodně hodně co nabídnout. Starobylá města s bohatou historií, úžasnou přírodu, nádherné pláže, výbornou kuchyni a třeba dokonalou kávu. 

Informace o o Portugalsku

Seznam, ve kterém vás asi nic moc nepřekvapilo, doplníme zaručenými turistickými trháky jako je pozorování velryb, báječné termální prameny, skalnatá města či kaple vystavěná z lidských kostí... O jednu z nejlepších zdejších atrakcí se starají vlny Atlantského oceánu – Portugalsko má výborné podmínky k surfování. Mimo tohoto adrenalinového sportu se baterie v Portugalsku nabíjejí i na výletech a při pobytech v přírodě, která je typická svojí rozmanitostí a divokostí. Můžete postupovat podle promyšleného itineráře, ale také si můžete dovolit se trochu ztratit, jít naslepo a užít si liduprázdné prostory a výhledy. Můžete si nechat poradit od místních, kteří jsou velmi komunikativní a vstřícní. Portugalsko patří mezi evropské země s nejlepší znalostí angličtiny.

Kdy tam jet

Portugalsko, oficiálně Portugalská republika je evropskou zemí nacházející se na Pyrenejském poloostrově. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira. Portugalsko láká na příznivé klima, zimní teploty málokdy klesnou pod pět stupňů a horká léta jsou díky Atlantiku příjemně svěží. Zimní měsíce jsou ideální na horské túry a poznávání historie i památek. Jestliže se v únoru budete doma choulit do kabátu a čepice, pak vám na výlet do Lisabonu bude s největší pravděpodobností stačit svetřík a triko. Optimální sezona pro návštěvu Portugalska je jaro a podzim – minimálně 15 a maximálně 25 stupňů Celsia nemůže pokazit jediný dovolenkový den.

Vstupní formality

Pro cestu do Portugalska potřebujete občanský průkaz nebo cestovní pas s platností po celou dobu pobytu.
Oblíbené hotely v o Portugalsku

Martina Šarmanová

Nemůžete se rozhodnout? Ráda vám poradím kam cestovat.

Kontaktujte mě, prosím